Posts Tagged Tournament Result

Keputusan penuh Kejohanan Catur Rekreasi Alam Sekitar FRIM 2013

 IMG_0098

IMG_0173

Kejohanan Catur Rekreasi Alam Sekitar FRIM telah diadakan dengan jayanya pada hari Ahad 10 November 2013 yang lalu. Kejohanan yang julung-julung kalinya diadakan di dalam hutan hujan tropika ini dianjurkan oleh FRIM dengan kerjasama Cerdik Catur Enterprise dan Kelab FRIM, dengan sumbangan dana dan tajaan daripada Kementerian Pelancongan dan Kebudayaan /negeri Selangor, Bank Rakyat, Koperasi FRIM, Forestra, Bio-Nature Formula Sdn. Bhd., Nature Profusion Sdn. Bhd., Nestle, Adabi dan Ayamas.

Kejohanan ini telah mencatatkan rekod di mana sejumlah 247 peserta dari seluruh tanahair telah datang untuk mengambil bahagian.

Berikut adalah keputusan penuh bagi ketiga-tiga kategori yang telah dipertandingkan.

 

KEJOHANAN CATUR REKREASI ALAM SEKITAR FRIM 2013
KATEGORI TERBUKA
Organizer(s) : INSTITUT PENYELIDIKAN PERHUTANAN MALAYSIA (FRIM) /KELAB FRIM & CERDIK CATUR ENT.
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Kawasan Perkelahan Sg. Kroh, FRIM
Rating-Ø : 1409
Date : 2013/11/10
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg Gr Pts BH. SB
1 13 NM Evan Timothy Capel 1491 32½ 29.75
2 3 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 1575 IPTL 29 26.75
3 7 Abdul Shukor Arajah 1561 6 31½ 27.00
4 32 Kenneth Choong Wee Chin 1419 6 30½ 24.00
5 1 Kamaluddin Yusof 1622 VET 34½ 25.50
6 2 Ahmad Fadzil Nayan 1585 IPTL 32½ 23.25
7 40 Abang Mohammad Reduan Abang Sahari 1400 GOV 31½ 22.75
8 23 Syawal Aqmar Shahrir Ariff 1440 IPT 31 21.75
9 18 Fong Yit San 1463 29½ 22.75
10 14 FM Ronnie Lim Chuin Hoong 1482 29½ 20.25
11 112 Dinessh Kumar Thanasegeren 1216 26½ 21.00
12 24 WFM Alia Anin Azwa Bakri 1432 W-IPTW 5 30 18.50
13 29 Fong Yit Ho 1423 5 29½ 17.00
14 65 Mohd Ezmi Mahmood 1400 5 29 19.00
15 51 Hairul Abdul Hamid 1400 GOV 5 28 19.00
16 4 Mohd Saprin Sabri 1574 5 27½ 17.00
17 12 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1498 W 5 27 17.00
18 25 Mohamad Salimin Ismail 1430 5 26½ 17.50
19 6 Hermanu Latif 1562 VET 5 24½ 14.50
20 11 Foo Chee Kin 1530 5 24 15.50
21 42 Ahmad Rubel Abbas 1400 33 20.25
22 55 Ismail Ahmad 1400 VET 32½ 18.25
23 31 Mohamad Tayah Wahab 1422 31½ 18.25
24 104 Norazwan Kamaruzaman 1325 29 15.75
25 33 Mohd Syazwan Faisal Mohd 1416 GOV-NRE 29 15.75
26 35 Razali Hamzah 1411 29 15.75
27 99 Mohd Radzi Mohd Sani 1357 IPTL 26 14.25
28 49 Fong Choong Ee 1400 25½ 12.25
29 21 Mohd Ikhbal Mohd Jowahar 1446 24½ 14.25
30 10 Muhd Syazwan Zulkifli 1544 IPTL 24 12.75
31 30 Syaahil Hamid Mohamad 1423 4 34½ 18.00
32 5 Masrin Erowan 1565 4 30½ 15.50
33 16 Mohd Diya Zulkanain 1470 4 28½ 14.00
34 80 Saraggan Amir 1400 GOV 4 28½ 13.00
35 27 Jumis Hasibin 1427 GOV 4 28½ 11.00
36 114 Praghashkumar Thanasegeren 1200 4 28 13.00
37 47 Aziz Jaafar 1400 GOV-VET 4 27½ 13.00
38 59 Khairul Faizal Mohamad 1400 GOV 4 26 12.00
39 98 Ahmad Arif Abdul Rahim 1359 IPTL 4 26 10.50
40 34 Azudin Abdullah 1412 4 25½ 12.00
41 38 Mohd Aiziuddin Mohammad Johar 1406 4 25 13.00
42 19 Nor Atiqah Mohd Niza 1459 W-IPTW 4 25 12.50
43 57 Jamaludin Nor 1400 4 24 10.00
44 86 Suhaimi Othman 1400 GOV 4 22 11.00
45 39 Muhamad Fariza Azha  Zakaria 1404 GOV 4 22 9.25
46 103 Uwais Sazali 1336 4 21 8.00
47 107 Muhammad Akashah Mohd Ismail Farhari 1300 4 20½ 9.50
48 15 Eldin Hakimi Mohd Kamal 1477 4 20 10.00
49 81 Shahrizal Shamsuddin 1400 4 20 7.50
50 75 Ros Azman Shah Ab Rahim 1400 GOV-VET 29 12.75
51 77 Roslan Sulaiman 1400 GOV-VET 28½ 13.25
52 96 Zaid Na’amat 1368 28½ 11.75
53 54 Hesamudin Desa 1400 GOV 26 11.50
54 20 Nor Zaiasron Yahaya 1454 GOV 26 10.00
55 88 Teoh Ban Tat 1400 24½ 10.75
56 89 Zawawi Md Nor 1400 GOV-VET 24½ 8.75
57 26 Abdul Khahhar Husin 1428 23 7.25
58 37 Syazrin Abd Rahman 1407 22½ 10.75
59 66 Mohd Fauzi Md Ali 1400 GOV 22½ 10.25
60 56 Izzauddin Syah Mahrome 1400 22½ 8.25
61 62 Louis Deva Kumar Arokasamy 1400 21½ 8.25
62 100 Ngasiman Sapuan 1357 GOV-VET 20½ 9.75
63 44 Amir Hamzah Zainudin 1400 19½ 7.50
64 17 Mohamed Ismail 1469 3 29½ 9.50
65 50 Foo Fung Loong 1400 3 28½ 9.00
66 46 Awang Adnan Desa 1400 GOV-VET 3 26 7.00
67 90 Mahadi Sharif 1390 GOV-IPTL 3 25½ 9.00
68 58 Khairul Azlan Ahmad Kamal 1400 GOV 3 25 10.75
69 94 Mohammad Yussaini Mohamad Yusri 1377 GOV 3 25 10.50
70 93 Nurfirdaus Abdul Hamid 1384 IPTL 3 23½ 7.50
71 68 Mohd Ridzwan Abdul Razak 1400 GOV-VET 3 23½ 6.50
72 101 Nur Farihah Aminuddin 1351 W-IPTW 3 23½ 6.00
73 22 Norhaida Hussin 1442 W-IPTW 3 23 7.50
74 67 Mohd Nasrul Khairi 1400 3 22½ 7.50
75 91 Mohd Zaaba Baharudin 1388 3 22½ 6.00
76 70 Mohd Zulfadli Mat Yasin 1400 GOV-FRIM-NRE 3 22½ 5.50
74 Nan Azazi Azman 1400 GOV-VET 3 22½ 5.50
78 76 Roslan Abd Aziz 1400 GOV-VET 3 22 7.50
79 48 Baharudin Abd Wahab 1400 GOV-VET 3 21½ 7.50
80 110 Nur Syazwani Zuhailee Roslee 1300 W 3 21½ 6.50
81 73 Muhammad Nor Haqim Zaini 1400 3 21 5.00
82 45 Amran Awang 1400 GOV 3 19 7.00
83 69 Mohd Zaid Kadir 1400 VET 25 5.75
84 28 Jamalludin Mohd Yatim 1424 GOV-VET 24 5.50
85 36 Hasidin Abd Rashid 1408 GOV-VET 22½ 6.25
86 92 Mohd Azman Ahmad 1386 GOV 22 6.00
87 85 Suhaimi Husain 1400 GOV-FRIM-NRE 22 5.00
88 60 Lau Kah Hoo 1400 GOV-FRIM-NRE 20½ 5.25
89 102 Azizul Azlan Zainuddin 1345 20 5.25
90 113 Brendan Mak YuWeng 1202 19 5.75
91 111 Sheikh Muhammad Za’im Sheikh Zahib 1280 18½ 3.00
92 108 Muhsin Arifi Oetjik 1300 16½ 3.75
93 52 Harfendy Osman 1400 GOV-FRIM-NRE 2 22½ 6.00
94 71 Muhammad Ihsan Oetjik 1400 2 22½ 5.00
95 97 Zairudin Jamaludin 1368 2 22 4.00
96 95 Saleh Abd Latif 1376 VET 2 21½ 4.50
97 53 Harif Idris 1400 VET 2 21 2.50
98 105 Adam Safuan Zahari 1300 2 19½ 2.50
99 78 Rusedin Abdul Hamid 1400 VET 2 19 3.00
100 84 Suhaimi Hashim 1400 GOV 2 17½ 1.50
101 106 Danial Izwanfakhri Ahmad Shoufik 1300 2 17 2.00
102 87 Syarmiza Anuar Abdul Razak 1400 GOV-FRIM-NRE 2 15½ 1.50
103 83 Siti Fatimah Jamadi 1400 W-GOV 2 12½ 2.00
104 72 Muhammad Nazlie Borhan 1400 24½ 5.25
105 64 Mohd Amran Mohd Anuar 1400 1 22 0.50
106 43 Ahmad Suhaimi Sulaiman 1400 1 19½ 2.00
107 61 Lee Saw Im 1400 W-VET 1 19½ 1.50
108 41 Abdul Nassar Abd Rahim 1400 GOV 1 18½ 1.50
109 82 Sheikh Zahib Sheikh Hamzah 1400 1 17½ 0.50
110 109 Nur Shahili Radzuan 1300 W 1 14½ 0.50
111 8 Chek Kin Keuw  - 1554 IPTL 0 24½ 0.00
9 Muhammad Nabil Azman Hisham 1553 0 24½ 0.00
63 Mohamad Syukri Abdul Wahab  - 1400 GOV-FRIM-NRE 0 24½ 0.00
79 Saiful Bahari Ariffin  - 1400 0 24½ 0.00
Program Swiss-Manager developed and copyright © by DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:h.herzog@swiss-manager.at,homepage http://swiss-manager.at, User:CERDIK CATUR ENT., 2013/09/21
You find all details of this tournament on http://chess-results.com

Kategori Bawah 17

KEJOHANAN CATUR REKREASI ALAM SEKITAR FRIM 2013
KATEGORI BAWAH 17 TAHUN
Organizer(s) : INSTITUT PENYELIDIKAN PERHUTANAN MALAYSIA (FRIM) /KELAB FRIM & CERDIK CATUR ENT.
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Kawasan Perkelahan Sg. Kroh, FRIM
Rating-Ø : 1313
Date : 2013/11/10
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg Gr Pts BH. SB
1 6 Nithyalakshmi Sivanesan 1417 W 6 35 29.00
2 2 Muhd Irfan Haqqim Azhar 1502 6 34 29.25
3 22 Gan Win Shen 1300 6 30½ 25.50
4 1 Puteri Rifqah Fahada Azhar 1530 W 6 30 24.00
5 5 Subramanian Sivanesan 1424 32 23.50
6 51 Nur Faqihah Aminuddin 1300 W 25 17.75
7 3 WFM Nur Najiha Azman Hisham 1468 W 5 35½ 24.00
8 21 Fong Mi Lyn 1300 W 5 34 22.00
9 60 Sim Jing Yuan 1300 5 28 18.00
10 7 Gohshalan Naidu Shanmugam Naidu 1371 5 28 16.00
11 23 Idzni Syahir Gharib 1300 5 28 16.00
12 13 Anis Fariha Saleh 1300 W 5 27½ 16.50
13 25 Kajendra Ramais 1300 5 27 18.00
14 4 Cheah Eason 1462 32 18.00
15 15 Chai Zheng Han 1300 28½ 15.75
16 34 Muhamad Najmi Hood Hadzir 1300 26½ 13.75
17 49 Ngeo Wei Jian 1300 25½ 13.75
18 19 Darrennish Selvarajah 1300 18½ 11.00
19 14 Anis Nabila Ahmad Zuhdi 1300 W 4 29½ 13.50
20 56 Praavin Tamilvanen 1300 4 29 14.00
21 41 Muhammad Izzat Norhazli 1300 4 28½ 13.50
22 45 Muhd Amirul Hakim Fauzi 1300 4 27½ 13.00
23 35 Muhamad Syahmi Suhaili 1300 4 27 14.00
24 29 Lim Kar Hong 1300 4 27 12.50
25 70 Haw Wai Kiat 1192 4 27 12.00
26 33 Mohd Nazrin Khairul Azlan 1300 4 26 12.00
27 65 Wan Muhd Akid Ameri Wan Hasnuddin 1300 4 24½ 12.50
28 64 Tey Haw Ren 1300 4 24½ 12.00
29 12 Alyx Chew Cheng Loong 1300 4 24 12.00
30 36 Muhammad ‘Izzudin Afiq Azaharudin 1300 4 23½ 9.00
31 67 Ahmad Nazmi Md Nizam  ** 1274 4 22½ 9.00
32 44 Muhd Aiman Arif Mohd Saat 1300 4 21 11.50
33 18 Daneswaran Rajandran 1300 27 11.50
34 39 Muhammad Aznul Haqim Zaharuddin 1300 26 10.25
35 38 Muhammad Arif Razali 1300 26 8.25
36 37 Muhammad Aiezuddin Hafizat Abd Manaf 1300 24½ 7.75
37 59 Saiful Amin Abdullah 1300 21 8.75
38 66 Nurul Ain Izzati Hamade 1280 W 20½ 7.75
39 27 Lee Kean Hee 1300 20½ 7.25
40 48 Na Juinn Sheng 1300 3 27 8.50
41 42 Muhammad Shahil Roszlan 1300 3 24½ 7.50
42 11 Abdul Qawiem Abdulhaq 1300 3 24 9.00
43 50 Noor Hanim Mohd Noor 1300 W 3 24 7.00
44 9 Nur Anis Syahira Hamade 1304 W 3 23½ 9.00
45 26 Kalaiarasu Rajamohan 1300 3 23 7.00
46 68 Muhd Hanif Saiful Nizam 1268 3 20½ 6.00
47 46 Muhd Danial Faris Saiful Bahari 1300 3 20 7.50
48 43 Muhammad Zarith Shazriq Azhar 1300 3 17½ 4.50
49 8 Muhd Ikhmal Hisham Md Ismail 1332 28 7.75
50 62 Tan Shir Faye 1300 W 26 7.75
51 24 Iqmal Effendy Zaidi 1300 24 7.75
52 17 Chua Eugene 1300 20½ 6.50
53 63 Tashwindran Ravichandran 1300 20½ 4.75
54 58 Raja Muhammad Azim Raja Aziz 1300 19½ 5.25
55 53 Nursyammimi Rinny Bahrin 1300 W 19½ 4.25
56 47 Muhd Izzul Idris 1300 16½ 3.75
57 52 Nur Syazwani Salim 1300 W 2 24½ 4.50
58 57 Prashaath Nair Mathavan Nair 1300 2 22½ 3.50
59 16 Chia Fuming 1300 W 2 20 2.50
60 55 Ong Cheng Zhou 1300 2 19½ 3.00
61 20 Faizrul Alif Najmi Ibrahim 1300 2 17½ 3.50
62 31 Luqmanul Hakim Roslan 1300 2 15½ 3.00
63 54 Nurul Syazwani Zahari 1300 W 21 3.25
64 32 Mohd Amirul Hakimi Shafie 1300 20½ 1.75
65 30 Luqman Arif Jimee Shah 1300 1 19 0.50
66 61 Siti Norsyazwani Norazli 1300 W 1 14½ 0.50
67 10 Abdul Bari Mohd Niza  - 1300 0 24½ 0.00
40 Muhammad Farid Aiman Mohd Fuad  - 1300 0 24½ 0.00
69 69 Muhd Syafiq Mohd Rozi  - 1251 0 22½ 0.00
70 28 Lim Kai Yang  - 1300 0 18 0.00
Program Swiss-Manager developed and copyright © by DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:h.herzog@swiss-manager.at,homepage http://swiss-manager.at, User:CERDIK CATUR ENT., 2013/09/21
You find all details of this tournament on http://chess-results.com

 

Kategori Bawah 12 tahun

 

KEJOHANAN CATUR REKREASI ALAM SEKITAR FRIM 2013
KATEGORI BAWAH 12 TAHUN
Organizer(s) : INSTITUT PENYELIDIKAN PERHUTANAN MALAYSIA (FRIM) /KELAB FRIM & CERDIK CATUR ENT.
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Kawasan Perkelahan Sg. Kroh, FRIM
Rating-Ø : 1218
Date : 2013/11/10
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg Gr Pts BH. SB
1 1 Puteri Munajjah Az-Zahraa Azhar 1496 W 35½ 32.75
2 11 Fahim Al-Faqeh Saleh 1240 6 34½ 28.00
3 62 Muhammad Luqman Iskandar Zairudin 1152 U10 6 29½ 24.50
4 19 Muhammad Najwan Azman Hisham 1201 30 20.75
5 5 Haibatul Hannan Rizal 1272 W/U8 27½ 20.25
6 2 Maahendar Sivapragash 1350 5 34 21.50
7 4 Yasmin Irdina Zulkippli 1307 W 5 31½ 19.50
8 25 Dhurrjaraj Koran 1200 5 30½ 20.50
9 37 Muhammad Faqih Aminuddin 1373 U10 5 29½ 19.00
10 53 Santhosh Sargunam 1200 5 29½ 18.00
11 16 Amir Faiz Amirul 1225 U8 5 28½ 17.00
12 28 Kong Dak Nam 1200 5 28½ 17.00
13 63 Muhammad Luqman Alif Zairudin 1136 U8 5 26 19.50
14 52 Sangetavathy Thanasegeren 1200 W 28½ 15.50
15 20 Abdul Rasyid Abdullah Rahali 1200 27½ 15.25
16 42 Muhammad Khairi Kamarul Hatta 1200 U10 4 31½ 14.50
17 41 Muhammad Isyraf Kairul Zamzuri 1200 4 30½ 14.50
18 32 Muhamad Hijaz Abdullah 1200 4 29 12.00
19 10 Muhammad Ilhan Mansiz Hairul 1248 U10 4 28½ 15.00
20 3 Amira Farhana Amirul 1316 W 4 28½ 14.00
21 31 Muhamad Hakim Rosli 1200 4 26½ 11.00
22 51 Sabbeq Sha’ari 1200 U10 4 26 12.50
23 43 Muhammad Nafiz Nuqman Mohd Ikhranizam 1200 4 26 12.50
24 39 Muhammad Hasbul Rasyid Haniffudin 1200 U10 4 26 11.00
25 48 Nor Hisyam Samli 1200 U10 4 24½ 12.50
26 9 Ghuhan Naidu Shanmugam Naidu 1248 4 23½ 11.50
27 29 Kong Dak Seng 1200 U8 4 23½ 10.50
28 18 Nur Faiqah Aminuddin 1210 W/U10 4 23½ 9.50
29 8 Iskandar Hakimi Zulkippli 1261 4 23 12.00
30 61 Syafa’a Mawaddah Zamri 1155 W/U10 4 22½ 10.00
31 59 Muhammad Syukur Razali 1185 U10 4 21 8.00
32 40 Muhammad Ilham Adnan 1200 29 11.75
33 38 Muhammad Firdaus Mohd Asri 1200 U10 26 11.50
34 30 M. Aqil Firdaus 1200 23 9.25
35 12 Danial Aiman Hasnol Faizal 1233 U10 19 6.00
36 27 Iskandar Haikal Zulkippli 1200 U8 3 27 9.50
37 35 Muhammad Amnan Murtadha 1200 3 26½ 9.00
38 17 Damia Qistina Abdul Halim 1216 W 3 26 8.50
39 36 Muhammad Faizzudin Mohd Asri 1200 U10 3 24½ 7.00
40 58 Ahmad Alawi Sabar Hashim 1186 U10 3 24 8.00
41 33 Muhammad Akmal Rezal Mohamed 1200 3 23 7.00
42 34 Muhammad Al Waqeef Mohd Ikhranizam 1200 U8 3 23 6.50
43 7 Qaisara Abdul Halim 1264 U10 3 22½ 8.00
44 15 Maheeshwar Sivapragash 1228 3 22½ 6.00
45 22 Ahmad Aimi Syazwan Ali 1200 U10 3 20 5.00
46 47 Mustaqim Hakimi Rozlan 1200 U10 3 19½ 5.50
47 44 Muhammad Nazif Imran Mohd Ikhranizam 1200 3 18½ 4.50
48 60 Nur Afrin Najat Mohd Fazli 1169 W/U10 21½ 5.50
49 50 Raja Muhamad Harith Haikal Raja Shukri 1200 U10 21½ 2.75
50 45 Muhammad Syahmi Shahrom 1200 U10 18 3.75
51 21 Adi Alfie Najat Mohd Fazli 1132 U8 18 3.25
52 14 Fong Mi Jyn 1232 W/U8 16½ 3.75
53 57 Wan Muhammad ‘Atif Wan Azri 1200 U10 2 24 4.50
54 6 Muhammad Irfan Hasnol Faizal 1264 U8 2 22 4.00
55 54 Sufi Nur Aqilah Suhaizan 1200 W/U10 2 22 3.50
56 56 Wan Akmal Redzuan Wan Mohamad Rizal 1200 U10 2 21 3.00
57 55 Tan Cherng Ming 1200 2 19 1.50
58 26 Iqbal Amirul Tafri 1200 2 18½ 4.25
59 46 Muhd Nor Ramadhan Mohd Salimin 1200 U8 2 16 2.00
60 49 Nurin Afiqah Azrol Azmir 1200 W/U10 20 1.00
61 24 Anis Nabila Mohd Ismail 1200 W 14 1.75
62 13 Balqis Batrisyia Hairul 1232 W/U8 1 17 0.50
63 23 Ahmad Hadif Mohd Ikhranizam 1200 U8 1 15½ 0.50
Program Swiss-Manager developed and copyright © by DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:h.herzog@swiss-manager.at,homepage http://swiss-manager.at, User:CERDIK CATUR ENT., 2013/09/21
You find all details of this tournament on http://chess-results.com

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: , , ,

Keputusan penuh Cabaran Cerdik Catur Amatur 2013/14

pemenang hadiah ccc amatur

 

Untuk melihat keputusan penuh kejohanan ini, sila klik CABARAN CERDIK CATUR AMATUR

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: , ,

KEPUTUSAN PENUH BATTLE CHESS SELANGORKU II 2013

Kejohanan Catur ‘penuh sensasi’ Battle Chess SelangorKU II telah diadakan di Bangunan lama Perpustakaan Raja Tun Uda, Seksyen 14 Shah Alam pada 24 Ogos 2013. Kejohanan catur rapid yang dibahagikan kepada 6 kategori ini telah mendapat sambutan yang amat menggalakkan iaitu sejumlah 415 peserta. Tahniah dan terima kasih kepada semua peserta dan ibu bapa yang memberi sokongan sepanjang kejohanan berlangsung.

Berikut adalah keputusan penuh bagi setiap kategori.

BATTLE CHESS SELANGORKU II
OPEN CATEGORY
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Rating-Ø : 1410
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Gr Pts BH. POSITION PRIZE (RM)
1 55 Carlo M Lorena 1400 PHI 32 CHAMPION 1000
2 102 Nelson Villanueva 1400 PHI 6 36 2nd 700
3 59 Efren Bagamasbad 1400 PHI VET 6 34 3rd 600
4 57 Eden Diano 1400 PHI 6 33 4th 500
5 38 FM Ronnie Lim Chuin Hoong 1400 MAS GOV 6 31½ 5th 400
6 22 Jax Tham Tick Hong 1442 MAS VET-ANS 6 30½ 6th 300
7 18 Zaidan Zulkipli 1452 MAS 6 29½ 7th 200
8 61 Evan Timothy Capel 1400 MAS 6 29 8th 180
9 6 Ahmad Fadzil Nayan 1502 MAS IPTL 6 28½ 9th 170
10 37 FM Anas Nazreen Bakri 1400 MAS 35½ 10th 170
11 77 Lim Zhuo Ren 1400 MAS 34 11th 160
12 5 Abdul Shukor A Rajah 1517 MAS 29 12th 160
13 115 Shaun Quake Zhun Zian 1400 MAS PeBT 5 34 BEST PeBT 300
14 2 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 1566 MAS PeBT-IPT 5 33½ 13th 160
15 125 Wong Jianwen 1400 MAS 5 33 14th 160
16 9 Kamaluddin Yusof 1480 MAS 5 32 BEST CERDIK CATUR RATING (1400-1499) 150
17 64 Fong Yit San 1400 MAS 5 30½ 2ND BEST CERDIK CATUR RATING (1400-1499) 150
18 69 Ian Udani 1400 PHI 5 30
19 19 Masrin Erowan 1449 MAS 5 29½
20 120 Tang Wei Chiat 1400 MAS ANS 5 29 BEST ANAK SELANGOR 150
21 49 Au Yoong Yow Loo 1400 MAS IPTL 5 28½ BEST IPT (L) 150
22 3 Muhammad Nabil Azman Hisham 1541 MAS IPTL-ANS 5 28
23 105 Nor Zaiasron Yahaya 1400 MAS 5 27½
24 117 Sumant Subramaniam 1400 MAS 5 27
25 14 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1460 MAS W 5 26 BEST LADY 150
26 45 Amir Hamzah Kamarul Zaman 1400 MAS IPTL-ANS 5 26
27 122 Teh Wee Zhun 1400 MAS PeBT-IPTL-ANS 5 25
28 10 Mohd Hussein Mohd Jamil 1480 MAS 5 24½
29 24 Mohd Amin Mohd Noor 1438 MAS IPTL 5 23½
30 137 Michael Angelo Palma 1400 PHI 31
31 72 Jason Gong Hwai Chung 1400 MAS 29½
32 39 WFM Alia Anin Azwa Bakri-G 1400 MAS W-IPTW 28½ BEST IPT (W) 150
33 146 Mohd Faizal Roslan 1300 MAS 28½ BEST CERDIK CATUR RATING (1300-1399) 150
34 36 Faeznor Razali 1402 MAS IPTL 25½
35 139 Razali Hamzah 1378 MAS ANS 25
36 1 Chek Kin Keuw 1582 MAS IPTL-ANS 4 31
37 23 Nayyef Ashyraf 1442 MAS IPTL 4 30½
38 21 Taulani Tukiran 1448 MAS GOV-VET 4 30½ BEST GOVERNMENT 150
39 16 Hermanu Latif 1457 MAS 4 29
40 99 Muhammad Faris Aminuddin 1400 MAS IPTL-ANS 4 28
41 13 Tun Seri Lanang Othman 1467 MAS 4 28
42 20 Nor Atiqah Mohd Niza-G 1448 MAS W-IPTW 4 28
43 8 Foo Chee Kin 1486 MAS 4 28
44 130 Mohd Sakri Amin 1399 MAS GOV-VET 4 28 BEST VETERAN 150
45 63 Fong Yit Ho 1400 MAS 4 27
46 53 Azmi Ishak 1400 MAS GOV-VET-ANS 4 27
47 12 Mohd Diya Zulkanain 1470 MAS 4 26½
48 11 Muhd Syazwan Zulkifli 1472 MAS IPTL 4 26½
49 41 Abdul Khahhar Husain 1400 MAS GOV-VET 4 26
50 126 Yap Chin Leong 1400 MAS 4 26
51 89 Mohd Firdaus Ahmad Johari 1400 MAS PeBT-ANS 4 25½
52 75 Kenneth Choong 1400 MAS 4 25½
53 60 Eldin Hakimi Mohd Kamal 1400 MAS ANS 4 25½
54 123 Teh Yeong Tarng 1400 MAS 4 25½
55 15 Cheah Eason 1460 MAS ANS 4 25
56 7 Suhaimi Mustafa Albakri 1496 MAS GOV-IPTL-PeBT 4 25
57 44 Aidil Othman 1400 MAS GOV-VET 4 25
58 133 Soo Kok Heng 1390 MAS 4 24½
59 101 Muhammad Zulfaqar Abu Bakar 1400 MAS IPTL 4 24
60 90 Mohd Kelana Yusop 1400 MAS GOV-OKU-VET 4 23½ BEST OKU 150
61 149 Jamalludin Mohd Yatim 1400 MAS VET 4 23
62 29 Jairan Ibrahim 1413 MAS 4 22½
63 31 Mohd Ikhbal Mohd Jowahar 1411 MAS ANS 4 21½
64 100 Muhammad Hafiz Zulhisham 1400 MAS IPTL 4 21
65 134 Tiong Kung Ming 1388 MAS 4 20
66 92 Mohd Salimin Ismail 1400 MAS 4 20
67 121 Tang Wei Siang 1400 MAS IPTL-ANS-OKU 4 19½
68 50 Azhar Abdullah 1400 MAS 4 19
69 30 Faizul Haidi Mat Nayan 1412 MAS ANS 25½
70 97 Mohd Zullghafari Saparmin 1400 MAS 25
71 96 Mohd Zulhairi Mohd Nadzri 1400 MAS 25
72 33 Mohd Aiziuddin Mohammad Johar 1406 MAS 22
73 82 Mazlan Utto@Otto 1400 MAS 20
74 106 Norhaida Hussin-G 1400 MAS W-IPTW 3 30
75 131 Amirul Rahimi Shamsudin 1396 MAS IPTL 3 27
76 62 Fong Mi Yen-G 1400 MAS W 3 27
77 150 Hamzah Abd Rahman 1400 MAS 3 26½
78 144 Mohd Zaaba Baharudin 1346 MAS 3 26½
79 140 Nurul Asry Mokhtar 1371 MAS IPTL 3 26½
80 103 Noor Ahmad Fazilah 1400 MAS IPTL 3 26
81 141 Muhd Zharif Mokhtar 1370 MAS 3 25
82 54 Azrul Izwan Ismail 1400 MAS 3 24½
83 65 Gayus Tambunan 1400 MAS VET 3 23½
84 68 Hj Salim Maarof 1400 MAS VET 3 23½
85 70 Ibrahim Nash 1400 MAS VET 3 22½
86 51 Azizul Azlan Zainuddin 1400 MAS 3 22½
87 98 Muhammad Aliyuddin Md Rahim 1400 MAS ANS 3 22½
88 86 Mohd Faiz Razali 1400 MAS GOV 3 22½
89 71 Iskandar Rashid 1400 MAS VET-OKU 3 22
90 74 Jumis Hasibin 1400 MAS GOV 3 22
91 145 Abdul Ghalib Yunus 1336 MAS GOV-VET 3 22
92 109 Nurfirdaus Abdul Hamid 1400 MAS PeBT-IPTL 3 21½
93 112 Raja Bazli Bot Raja Badli 1400 MAS 3 21½
94 138 Surindren Radha Krishnan 1384 MAS 3 21
95 111 Nurwahida Atira Nordin-G 1400 MAS W-IPTW 3 21
96 66 Haikal Ngah 1400 MAS IPTL-PeBT 3 20½
97 67 Hamizan Yaacob 1400 MAS 3 20½
98 110 Nurul Hanani Zakaria-G 1400 MAS W-IPTW-ANS 3 18½
99 58 Edwina Hamzah-G 1400 MAS W 3 17
100 35 Sahir Sarifdin 1404 MAS 25
101 56 Chiang Choon Han 1400 MAS 21½
102 114 Shahril Anuar Zainudin 1400 MAS 19
103 94 Mohd Shahreszan Abd Kornin 1400 MAS 2 26
104 27 Nazrul Hisham Hamzah 1424 MAS 2 26
105 47 Anas Abu Hassan 1400 MAS 2 25
106 88 Mohd Fauzie Phaper 1400 MAS GOV 2 25
107 43 Ahmad Hamzah 1400 MAS GOV-VET-ANS 2 23½
108 81 Masros Tukiran 1400 MAS GOV-ANS 2 23½
109 76 Khairudin Maliki 1400 MAS GOV 2 23
110 124 Wan Nor Syahirah Wan Hassan-G 1400 MAS W-IPTW 2 21½
111 132 Mohd Tayah Wahab 1396 MAS 2 21½
112 79 Mahindran Perumal 1400 MAS 2 21½
113 32 A Jalal Md Shah 1410 MAS VET 2 21
114 48 Arif Fathillah Mohd Safar 1400 MAS GOV-ANS 2 21
115 143 Muhammad Helmy Rasli 1358 MAS PeBT-IPTL 2 18½
116 118 Syahirah Sairin-G 1400 MAS W-IPTW 2 18
117 128 Zaid Na’amat 1400 MAS 24½
118 116 Siti Nor Raihan Mohd Shaifuddin-G 1400 MAS W-IPTW 22
119 4 IM Jimmy Liew Chee Meng 1517 MAS VET 1 26
120 93 Mohd Shaarani Mohd Hashim Shah 1400 MAS PeBT-ANS 1 24½
121 95 Mohd Sulkifly Ibrahim 1400 MAS GOV-VET 1 24
122 26 Mohamed Ismail 1424 MAS 1 23½
123 80 Mariana Sulaimi-G 1400 MAS W-IPTW 1 23½
124 73 Jocelyn Teo Si Xian-G 1400 MAS IPTW 1 23½
125 127 Zaharudin Ibrahim 1400 MAS GOV 1 22
126 119 Syaiful Arifin 1400 MAS 1 20½
127 40 Abdul Azim Abdul Malik 1400 MAS IPTL-ANS 1 19
128 42 Adli Zaini 1400 MAS PeBT-GOV 1 19
129 91 Mohd Radzi Mohd Sani 1400 MAS 1 18½
130 34 Mohd Haizal Jamaluddin 1406 MAS GOV-ANS 1 18
131 83 Mohamad Raimi Rahim 1400 MAS PeBT 0 24½
132 28 Tariq Ziad Abdul Razak  * 1416 MAS IPTL 0 24
133 52 Azman Hisham Che Doi 1432 MAS GOV-VET 0 22
134 87 Mohd Faizul Ghani 1400 MAS 0 21
113 Salahudin Safie 1400 MAS ANS 0 21
129 Zairudin Jamaludin 1400 MAS ANS 0 21
137 104 Nor Syahirah Zainuddin 1400 MAS W-IPTW 0 20
138 25 Wee Zhao Liang 1432 MAS IPTL 0 19½
84 Mohammad Suffian 1400 MAS PeBT 0 19½
85 Mohd Amin Ali 1400 MAS 0 19½
107 Nur Asyikin Mohd Nasir-W 1400 MAS W-IPTW 0 19½
135 Azhar Mohd Said 1384 MAS 0 19½
143 142 Muhamad Azhari Ismail 1362 MAS GOV 0 19
144 147 Yap Egin 1300 MAS ANS 0 18½
145 17 Lum Zhun Hoong 1457 MAS IPTL 0 18
136 Lim Kim Siong 1384 MAS IPTL 0 18
147 46 Amiruddin Md Arif 1400 MAS PeBT-OKU 0 17½
148 Muhammad Syafiq Yusri 1292 MAS 0 17½ BEST CERDIK CATUR RATING (1200-1299) 150
149 78 Louds Ramasamy 1400 MAS 0 16
108 Nur Izzah Ahamad Kamal-G 1400 MAS PeBT-GOV-W 0 16
BATTLE CHESS SELANGORKU II (KATEGORI BAWAH 18)
UNDER 18
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Rating-Ø : 1312
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. POSITION PRIZE (RM)
1 6 Shreyes Subramaniam 1364 MAS 6 21 CHAMPION 300
2 4 WFM Nur Najiha Azman Hisham 1390 MAS 23 2nd 120
3 3 Iskandar Danial Adam 1404 MAS 5 25½ 3rd 110
4 54 Shahmir Varqha 1300 MAS 5 19 4th 90
5 25 Gohshalan Naidu Shanmugam Naidu 1300 MAS 5 18½ 5th 80
6 2 Muhd Irfan Haqqim Azhar 1491 MAS 25½ 6th 80
7 12 Ahmad Faiz Mohd Azhar 1300 MAS 23½ 7th 70
8 49 Nur Farihah Aminuddin-G 1300 MAS 23 8th 70
9 35 Muhamad Yusrizal Abdullah 1300 MAS 4 23 9th 70
10 37 Muhammad Azim Mohd Ismail 1300 MAS 4 22 10th 70
11 1 Puteri Rifqah Fahada Azhar-G 1551 MAS 4 21 11th 50
12 28 Kheeshyen Raj Murugan 1300 MAS 4 20 12th 50
13 59 Uwais Sazali 1300 MAS 4 19½ 13th 50
14 15 Aniq Muqri Mohammad 1300 MAS 4 19½ 14th 50
15 9 Azki Hanafi Mohd Nazul 1308 MAS 4 18½
16 5 Muhammad Amirul Aiman Mohd Jais 1372 MAS 4 18
17 52 Nurulhana Syuhada Mohd Sulkifly-G 1300 MAS 4 17½ BEST LADY 1 45
18 61 Fatimah Abdul Rahman-G 1294 MAS 4 16½ BEST LADY2 45
19 36 Muhammad Asyraaf Fahmi Md Yusoff 1300 MAS 4 16½
20 47 Muhd Ikhmal Hisham 1300 MAS 4 16
21 44 Muhd Amir Ridhwan Mohd Rohaizad 1300 MAS 26½
22 8 Nor Amirul Mustaqim Zaharudin 1338 MAS 20
23 24 Erfan Hakim Azmal Zaid 1300 MAS 20
24 7 Akmal Hafifi Ayub 1357 MAS 18½
25 18 Azhan Fikri Muhammad Iqbal 1300 MAS 3 23½
26 19 Azwan Taulani 1300 MAS 3 21
27 22 Daniel Imtiaz Mohd Zulkiflee 1300 MAS 3 20½
28 38 Muhammad Fadli Muhamad Arbi 1300 MAS 3 20
29 55 Sinowrita Jegathisan-G 1300 MAS 3 20 BEST LADY 3 45
30 10 Muhammad Adib Mohamed Shafit 1306 MAS 3 19½
31 21 Daneswaran Rajandran 1300 MAS 3 19½
32 17 Arvinthran Ramis 1300 IND 3 19½
33 26 Hazimah Syazwani Samsul-G  * 1300 MAS 3 19 BEST LADY 4 45
34 60 Vengadanathan Manogaran 1300 MAS 3 16
35 30 Ku Nurfadhlin Sakinah Ku Ahmad Puzi-G 1300 MAS 3 15½ BEST LADY 5 45
36 27 Iqmal Hakim Lilis Siari 1300 MAS 3 15
37 51 Nursyamila Zamri-G  * 1300 MAS 3 14½
38 13 Aiman Fikri Johanuddin 1300 MAS 3 14½
39 50 Nurhidayah Omar 1300 MAS 3 14
40 14 Aishvirita Vijayananthan-G 1300 MAS 3 13½
41 11 Adam Syafie Razin Mohammad Rhitauddin 1300 MAS 3 13½
42 64 Thenmolzhi Mahindran-G 1252 MAS 3 12½
43 31 Mohamad Danial Mohamad Zakirudin 1300 MAS 2 20½
44 45 Muhd Azrie Aziz Lukman Nalihakim 1300 MAS 2 20
45 34 Muhamad Azizul Hakim Kassim 1300 MAS 2 19
46 43 Muhammad Zharif Amsyar Zaharudin 1300 MAS 2 18½
47 62 Piravinraj Arumugam 1268 MAS 2 17½
48 39 Muhammad Hafizi Kamal Ariffin 1300 MAS 2 16½
40 Muhammad Ibrahim Noor Azmi 1300 MAS 2 16½
50 33 Mohd Naim Syawal Kamil 1300 MAS 2 16½
51 46 Muhd Hanif Saiful Nizam 1300 MAS 2 16
52 41 Muhammad Izzat Danial Wandi 1300 MAS 2 15½
53 29 Kray Lai Man Ho 1300 MAS 2 15½
54 56 Sivanesan Varatharajan 1300 MAS 2 15
55 58 Syahznani Syerie Nizam-G 1300 MAS 2 12
56 32 Mohamad Syakir Zainuddin 1300 MAS 1 21
57 16 Anisha Emilia Redzuan-G 1300 MAS 1 16
58 48 Nur Amiza Mohd Tamrin-G 1300 MAS 1 14½
59 23 Divyeshen Krishne Ryaan Ramany 1300 MAS 1 14½
60 63 Haw Wai Kiat  * 1252 MAS 1 13
61 42 Muhammad Syafiq Mohd Rozi  * 1300 MAS 0 13½
62 57 Sooria Sebam 1300 MAS 0 13
63 53 Seentusha K Balakrishnan-G 1300 MAS 0 12½
64 20 Chew Chen Loong Alyx  * 1300 MAS 0 11½
BATTLE CHESS SELANGORKU II (u12)
UNDER 12
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Rating-Ø : 1211
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. POSITION PRIZE (RM)
1 2 Muhammad Faqih Aminuddin 1281 MAS 6 27½ CHAMPION 300
2 5 Maahendar Sivapragash 1264 MAS 6 21½ 2nd 120
3 1 Puteri Munajjah Az-Zahraa Azhar-G 1500 MAS 5 25 3rd 110
4 7 Raja Bazil Bot Raja Badli 1264 MAS 5 23 4th 90
5 79 Tan Yong Hau 1200 MAS 5 22 5th 80
6 29 Bryan Yap Chuan Yoong 1200 MAS 5 22 6th 80
7 39 Jagathees Guna Balan 1200 MAS 5 20½ 7th 70
8 61 Mukhriez Shah Mahmood Shah  * 1200 MAS 5 18 8th 70
9 3 Amira Farhana Amirul-G 1280 MAS 23 9th 70
10 57 Muhammad Zulfikri Mohd Sulkifly 1200 MAS 22½ 10th 70
11 30 Chan Kim Yew 1200 MAS 20½ 11th 50
12 38 Ivan Sean Yap Sheuan 1200 MAS 4 24½ 12th 50
13 65 Nazrul Haikal Sabri 1200 MAS 4 24½ 13th 50
14 47 Mohammad Sameer Shaik Mahaboob Saleem 1200 MAS 4 22½ 14th 50
15 55 Muhammad Najwan Azman Hisham 1200 MAS 4 22
16 43 Loh Zu Hao 1200 MAS 4 21½
17 77 Syahman 1200 MAS 4 21
18 6 Praveen Mahindran 1264 MAS 4 20½
19 13 Sarah Hani Ridzauddin-G 1220 MAS 4 19½ BEST GIRL 1 45
20 83 Wong Zi Yue 1200 MAS 4 19½
21 81 Vignesh Ramanan Pirapaharan  * 1200 MAS 4 18½
22 78 Syahnina Syerie Nizam-G 1200 MAS 4 18 BEST GIRL 2 45
23 84 Zarel Najwan Skymmar 1200 MAS 4 17½
24 37 Iskandar Hakimi Zulkippli 1200 MAS 4 17½
25 75 Shahfitri Aida Radzuan-G 1200 MAS 4 16½ BEST GIRL 3 45
26 20 Ahmad Luqman Mohammad Noor 1200 MAS 4 16½
27 58 Muhd Shammin Ahmad Zaidy 1200 MAS 21½
28 24 Ain Amira Natasha Ahmad Faizal-G 1200 MAS 21 BEST GIRL 4 45
29 8 Wardah Humairah Dziyaul Ashraf-G 1234 MAS 18½ BEST GIRL 5 45
30 26 Azri Farhan Johanuddin 1200 MAS 16½
31 4 Nur Syuhada Ahmad Suhami-G 1268 MAS 3 21
32 28 Brendan Mak Yuweng 1200 MAS 3 21
33 10 Amir Faiz Amirul 1231 MAS 3 20½
34 14 Damia Qistina Abdul Halim-G 1216 MAS 3 20½
35 35 Farah Iryna Muhammad Khairy Ang-G 1200 MAS 3 20
36 16 Nurul Ashikin Baharuddin-G 1201 MAS 3 19½
37 56 Muhammad Zhafri Andzar Zaharudin 1200 MAS 3 18½
38 22 Ahmad Zafre Abdul Razief 1200 MAS 3 18½
39 21 Ahmad Sufian Azmi 1200 MAS 3 18
40 33 Diyana Ezreyn Mohd Rosnei-G 1200 MAS 3 17½
41 11 Nur Damia Khairul Azam-G 1231 MAS 3 17½
42 76 Syafiq Wadihan Suhaimie Lee 1200 MAS 3 17½
43 18 Ahmad Alawi Sabar 1200 MAS 3 17½
44 15 Nur Insyirah Effarizal-G 1216 MAS 3 17
45 12 Nur Faiqah Aminuddin-G 1231 MAS 3 17
46 44 Maheeshwar Sivapragash 1200 MAS 3 17
47 68 Nur Farah Dania Mohd Ali Hanafiah-G 1200 MAS 3 13½
48 9 Muhammad Ridhuan Hamim 1232 MAS 3 13½
49 86 Ghanaharithiran Sivakumar  * 1184 MAS 19½
50 45 Mohammad Affif Aieman 1200 MAS 18½
51 32 Danial Haibal 1200 MAS 18½
52 36 Faris Hazmi Zulhaimi 1200 MAS 18½
53 27 Bratheeba 1200 IND 18
54 40 Jishnu Ravi Chandar 1200 IND 17½
55 85 Zety Zulaikha Zarimi 1200 MAS 17½
56 62 Muralitaran Radakrishnan 1200 MAS 17½
57 51 Muhammad Emir Farhad Al Muhammad Mukmin 1200 MAS 16½
58 73 Prapahukar Raaj Vijayananthan 1200 MAS 16½
59 82 Wan Irdina Asyiqin Zulkifli-G 1200 MAS 15½
60 41 Karmila Zulkarnain-G 1200 MAS 2 20
61 31 Chau Junyen 1200 MAS 2 19
62 52 Muhammad Fatih Zolkenain 1200 MAS 2 17
63 49 Muhammad Aliff Ashman Jainuddin 1200 MAS 2 16½
64 53 Muhammad Hafiz Zulhilmi Haris 1200 MAS 2 15½
65 50 Muhammad Amirul Affiq Andri 1200 MAS 2 15½
66 42 Khoo Ming Jian 1200 MAS 2 14
67 70 Nurfilzah Syakirah Mohd Zulhairi-G 1200 MAS 2 14
68 23 Ahmad Zahiruddin Samsuddin 1200 MAS 2 12
69 46 Mohammad Harith Ahmad Misrah 1200 MAS 15½
70 66 Nur Afrina Husna Kamaruddin 1200 MAS 15
71 69 Nur Qhaliesha Rosdi-G 1200 MAS 1 16½
72 59 Muhd Syahmi Mohd Anuar 1200 MAS 1 16
73 60 Muhilendran 1200 IND 1 15½
74 19 Ahmad Amzar Aznul Affendi 1200 MAS 1 14
75 48 Muhammad Adlan Tun Seri Akmal 1200 MAS ½ 17½
76 63 Nabila Huda Nazli-G 1200 MAS ½ 15
77 54 Muhammad Haiqal Mohd Yahya 1200 MAS ½ 14
78 34 Durgashini Shanmugam-G 1200 MAS ½ 13
74 Rohiit Baskaran 1200 MAS ½ 13
80 17 Ahamad Anas Syahmas 1200 MAS ½ 12½
81 25 Aric Tharan Kathirvelu  * 1200 MAS 0 15½
72 Pavitra Keerthi 1200 MAS 0 15½
83 80 Thushar Yoganathan 1200 MAS 0 14½
84 67 Nur Batrisyia Mazmi-G 1200 MAS 0 14
85 71 Nurhidayah Zafira Carrie Zainal-G 1200 MAS 0 13½
86 64 Natasya Hana Nazli-G 1200 MAS 0 11½
BATTLE CHESS SELANGORKU II (U 10)
UNDER 10
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Rating-Ø : 1199
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. PRIZE (RM)
1 13 Dinessh Kumar Thanasegeren 1200 MAS 6 22½ 40
2 2 Kabilan Thanabalan 1232 MAS 5 25 40
3 62 Yashandra Sivaruben 1200 IND 5 23 40
4 1 Yasmin Irdina Zulkippli-G 1248 MAS 5 22½ 40
5 63 Yusratul Umairah Yusfarizal 1199 MAS 5 19 40
6 15 Ghuhan Naidu Shanmugam Naidu 1200 MAS 24
7 22 Mohammad Shahir Shaik Mahaboob Saleem 1200 MAS 23½
8 30 Muhd Danish Faizal 1200 MAS 23
9 65 Muhd Irfan Khairul Azam 1176 MAS 22
10 4 Qaisara Abdul Halim-G 1216 MAS 22
11 11 Danial Aiman Hasnol Faizal 1200 MAS 4 22½
12 42 Robin Joshy 1200 IND 4 21½
13 16 Ghurupathy Ambigabathy 1200 MAS 4 21
14 58 Viswaa R. Ashockumar 1200 MAS 4 21
15 44 Safiy ZulHaziq 1200 MAS 4 19
16 48 Siddharth Mishra 1200 IND 4 19
17 57 Vikramashakti Ramaraj 1200 MAS 4 18½
18 49 Siti Nurhaliza Dziyaul Ashraf-G 1200 MAS 4 16½
19 45 Salikin Ahmad Shukri 1200 MAS 22½
20 3 Raja Bazilah Bot Raja Badli-G 1232 MAS 21
21 10 Athavan 1200 IND 21
22 32 Najihah Syairah Zulkefli-G 1200 MAS 20
23 50 Sri Vaishnevi Ramis 1200 IND 19½
24 35 Nur Afrin Najat Mohd Fazli-G 1200 MAS 16
25 6 Akaash Luke Vijayendra 1200 IND 16
26 47 Shruti Jha 1200 IND 15½
27 43 S. Saumya 1200 IND 3 19½
28 19 Kamal Naqib Kamal Azmi 1200 MAS 3 19½
29 9 Archanna Ragunathan 1200 MAS 3 19
30 29 Muhd Amir Rozi 1200 MAS 3 19
31 23 Muhammad Asyraf Hakimi 1200 MAS 3 18½
32 53 Thivieya Ilangovan-G 1200 MAS 3 18
33 60 Wan Aminurasydan Wan Bashir 1200 MAS 3 17
34 33 Nava Kathaperumal 1200 MAS 3 16½
35 31 Muhd Syakir Ahmad Suhami 1200 MAS 3 16½
36 66 Muhammad Wafiq Alaqil Samsul Arifin 1168 MAS 3 16
37 14 Farhan Danish Zulkiflee 1200 MAS 3 16
38 59 Wajihatul Wafeeqah Samsul-G 1200 MAS 3 15
39 5 Aarnav Ganesh Mandhre 1200 IND 21
40 28 Muhammad Syukur Razali 1200 MAS 19
41 7 Amir Razani Ahmad Rizal 1200 MAS 18
42 67 Adam Irfan Suhaimi 1140 MAS 15
43 38 Nur Hidayah Murni Hilmi 1200 MAS 15
44 20 Luqman Hakim Hairil Azli 1200 MAS 2 19½
45 51 Syahfiq Syerie Nizam 1200 MAS 2 19
46 46 Shaveena Tania Jeyabalan 1200 IND 2 18½
47 40 Nurhazirah Mazmi-G 1200 MAS 2 17½
48 41 Rassmitha Prakash-G  * 1200 MAS 2 17
49 24 Muhammad Eiman Mohd Nazli 1200 MAS 2 15½
50 18 Jeyabalan 1200 IND 2 15
51 56 Vijaya Darshaan 1200 IND 2 14½
52 36 Nur Elisa Mohd Mirza-G 1200 MAS 2 13½
53 25 Muhammad Haziq Zharfan 1145 MAS 17
54 8 Anish Vinaayak 1200 IND 1 17
55 26 Muhammad Luqman Anas Syahnas 1200 MAS 1 15
56 54 Vaisshali Keerthi 1200 MAS 1 14½
57 52 Tan Yi 1200 MAS 1 14
58 64 Yuvan Raj Ganesan 1200 IND 1 13½
59 61 Wong Yi Ming 1200 MAS 1 13½
60 39 Nur Syahirah Aminuddin-G 1200 MAS 1 13
61 27 Muhammad Luqman Iskandar Zairudin 1200 MAS 1 12½
62 21 Mohammad Nazri Aiman Mohammad Nazroel 1200 MAS 1 12
63 34 Nik Muhamad Haziq Nik Norhisham  * 1200 MAS ½ 18
64 37 Nur Farah Nabila Ismail-G 1200 MAS ½ 16
65 12 Danial Ihsan Mohd Nadhir 1200 MAS ½ 15½
66 55 Varun Jaipal 1200 IND ½ 15
67 17 Izzudin Irsyad Aminuddin 1200 MAS ½ 14
BATTLE CHESS SELANGORKU II (U8)
UNDER 8
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. PRIZE
1 19 Shreesh Amit Chembeti 1200 IND 17 RM 40+MEDAL
2 3 Divyasree Jayakumar 1200 MAS 5 23 RM 40+MEDAL
3 9 Muhammad Irfan Hasnol Faizal 1200 MAS 5 20 RM 40+MEDAL
4 5 Hohviyadevi Ramaraj-G 1200 MAS 23½ RM 40+MEDAL
5 16 Risshe Gehshan 1200 MAS 4 20½ RM 40+MEDAL
6 22 Vidhya Mahindran-G 1199 MAS 4 20 MEDAL
7 17 Rudran Krishne Ram Ramany 1200 MAS 4 19 MEDAL
8 4 Fong Mi Jyn-G 1200 MAS 4 17 MEDAL
9 12 Nayonika Chowdhury 1200 IND 19 MEDAL
10 1 Archana Vekniswaran-G 1200 MAS 17 MEDAL
11 13 Parul Sahu 1200 IND 3 16½
12 20 Tharanitharen 1200 IND 3 15½
13 21 Umar Danish Muhamad Yazri 1200 MAS 3 11½
14 11 Nasrul Amer Nasarudin 1200 MAS 12
15 18 Saaktiivel Selvam 1200 MAS 2 19½
16 14 Pavita Shanmugam 1200 MAS 2 19
17 2 Ayngaren Keerthi 1200 MAS 2 18
18 6 Iskandar Danish Adam 1200 MAS 16
19 7 Keshaav G. Ruprell 1200 IND 13
20 10 Muhammad Luqman Alif Zairudin 1200 MAS 1 21½
21 15 Radhika Sasindran 1200 IND 1 19
22 8 Lalithkisshore 1200 IND ½ 18½

 

BATTLE CHESS SELANGORKU II (U7)
UNDER 7
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Belia, Sukan, Infrastruktur & Kemudahan Awam Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Perpustakaan Raja Tun Uda (Lama), Seksyen 14, Shah Alam
Rating-Ø : 1197
Date : 2013/08/24
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. PRIZE
1 24 Thirisha R. Ashockumar-G 1200 MAS 5 21 MEDAL
2 14 Muhammad Faiz Mohd Zulhairi 1200 MAS 5 19½ MEDAL
3 10 Megat Imran 1200 MAS 24½ MEDAL
4 26 Bharathi Mahindran-G 1119 MAS 17½ MEDAL
5 9 Krsna Shangkeertana Ramany-G 1200 MAS 4 23½ MEDAL
6 12 Miithran Guna Balan 1200 MAS 4 18
7 23 Subramaniya Jothi Ilangovan 1200 MAS 4 16½
8 22 Samanyu Gaur 1200 IND 4 14½
9 2 Adi Alfie Najat Mohd Fazli 1200 MAS 19½
10 8 Kaushall Nambiyar 1200 IND 18½
11 11 Megat Zaid 1200 MAS 3 24½
12 13 Muhammad Danish Haikal Sahir 1200 MAS 3 19
15 Nicolas Louis Louds 1200 IND 3 19
14 16 Praveer Kashyap 1200 IND 3 15½
15 18 Raghav Prabhakar 1200 IND 19½
16 21 S.S.Shrivardhan 1200 IND 17
17 7 Ishanni Nambiyar 1200 IND 17
18 6 Ishanna Nambiyar 1200 IND 15½
19 4 Dhanush Raam Ramesh 1200 IND 2 18½
20 1 Abishkepreyan 1200 IND 2 18½
21 5 Haresh Ram 1200 IND 2 18
22 19 Rajinishwaran Kumaran 1200 IND 2 17½
23 20 Roshni Kolusu 1200 IND 2 14
24 3 Ahmad Ashraf Mohd Mirza 1200 MAS 15
25 17 Preethi Sathya 1200 IND ½ 12
26 25 Yaush Paul Nambiar 1200 IND 0 14½
GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: , ,

Keputusan penuh 3rd MBPJ Open Chess Championship 2013

Kejohanan Catur Terbuka MBPJ kali ke-3 telah berlangsung dengan jayanya pada 29 dan 30 Jun 2013 di Dewan Ilmu, Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya. Sejumlah 154 peserta telah mengambil bahagian di dalam acara pertandingan catur individu ini yang dibahagikan kepada 3 kategori iaitu Kategori Peringkat Umur Bawah 12, Bawah 18 tahun dan Kategori Terbuka.

Untuk kali ini, penggunaan Cerdik Catur Rating telah diperkenalkan untuk menyusun kedudukan awal nama para peserta. Berikut adalah keputusan penuhnya.

3rd MBPJ OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2013
OPEN CATEGORY
Organizer(s) : Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya, MBPJ & Cerdik Catur Enterprise
Tournament Director : Nurul Shafini bt Ya’acob
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Ilmu, Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya
Rating-Ø : 1390
Date : 2013/06/30
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Gr Pts BH. SB
1 17 IM Jimmy Liew Chee-Meng 1400 MAS VET 31 28.25
2 38 Mohd Saprin Sabri 1400 MAS 6 31½ 27.00
3 5 Muhd Nabil Azman Hisham 1472 MAS IPT 6 30½ 24.00
4 2 Chek Kin Keuw 1549 MAS IPT 31½ 22.25
5 3 Wong Kiiug Lik 1528 MAS IPT 31½ 22.25
6 6 Abdul Shukor A Rajah 1460 MAS 29½ 21.75
7 4 Yap Chin Keong 1480 MAS 5 33½ 22.50
8 33 Masrin Erowan 1400 MAS 5 32 21.50
9 12 Kamaluddin Yusof 1444 MAS VET 5 31½ 22.00
10 64 Zaidan Zulkifli 1400 MAS 5 31½ 21.50
11 31 Jason Lim 1400 MAS VET 5 30½ 19.50
12 15 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1413 MAS W-MEN 5 29 19.00
13 47 Muhammad Khairul Hafiz Hassan 1400 MAS IPT 5 27 17.00
14 13 Umar Mukhtar Umar Shukri 1432 MAS IPT 5 27 16.50
15 32 Jax Tham Tick Hong 1400 MAS VET 5 26 17.50
16 73 Amir Qayyim Mohd Saprin 1300 MAS MEN 5 25 16.00
17 58 Sotimin Muhalip 1400 MAS VET-KKJ 5 24 16.00
18 1 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 1580 MAS IPT 33½ 19.50
19 11 Mohd Diya Zulkanain 1445 MAS 31 18.00
20 7 Foo Chee Kin 1460 MAS 28½ 14.75
21 52 Nayyef Ashyraf Nasrin 1400 MAS IPT 27½ 15.75
22 26 Halim Shuhaimi Yeop Johari 1400 MAS KKJ 23½ 12.00
23 9 Lum Zhun Hoong 1448 MAS IPT 4 30½ 15.00
24 14 Mohamed Ismail 1428 MAS 4 30 14.00
25 69 Razali Hamzah 1345 MAS 4 28½ 14.00
26 37 Mohd Haizal Jamaluddin 1400 MAS KKJ 4 28½ 13.75
27 28 Ikmal Ubaidullah Kamaruddin 1400 MAS IPT 4 28 13.50
28 80 Tariq Ziad Abdul Razak 1400 MAS 4 28 12.00
29 68 WFM Nur Najiha Azman Hisham 1364 MAS W-MEN 4 26 11.75
30 62 Wan Muhammad Syafiq Mohd Shukri 1400 MAS IPT 4 25 14.00
31 76 Looi Hoong Kuat 1300 MAS MEN 4 25 11.00
32 8 Hermanu Latif Darinowijoyo 1448 MAS VET 4 24½ 11.00
33 35 Mohd Aiziuddin Mohammad Johar 1400 MAS 4 24½ 10.00
34 18 A Jalal Md Shah 1400 MAS VET 4 24 12.00
35 70 Muhammad Amirul Aiman Mohd Jais 1332 MAS MEN 4 23 11.00
36 30 Jairan Ibrahim 1400 MAS KKJ 4 22½ 10.00
37 29 Intan Nurul Dayana Alladad 1400 MAS W 4 22½ 10.00
38 48 Muhammad Sakri Mohamad Amin 1400 MAS KKJ-VET 4 22½ 9.00
39 25 Fadil Iskandar Mohamad Halib 1400 MAS PDUK 4 21 9.50
40 44 Muhammad Asyraf Muhammad Fauzi 1400 MAS IPT 4 18½ 8.50
41 74 Benjamin Foh Chi Wei 1300 MAS PDUK-MEN 27 12.75
42 10 Mohd Amin Mohd Noor 1447 MAS IPT 26½ 10.50
43 39 Mohd Syafiq Ngasiman 1400 MAS 23 8.75
44 65 Zurayusazrul Ismail 1400 MAS MEN 19½ 7.75
45 16 Soo Kok Heng 1404 MAS 3 30 11.50
46 41 Morgan Tay 1400 MAS 3 27 8.50
47 22 Ahmad Kamarul Rusydi Ayob 1400 MAS IPT 3 25½ 8.00
48 50 Muhammad Uthman Jaafar 1400 MAS IPT 3 25½ 7.50
49 45 Muhammad Faiz Halmi 1400 MAS KKJ 3 25 6.00
50 56 Salehuddin Shamsuddin 1400 MAS KKJ-IPT 3 24½ 8.50
51 51 Muhd Zharif Mokhtar 1400 MAS 3 24½ 7.50
52 67 Mohd Zaaba Baharudin 1372 MAS 3 24 9.50
53 59 Surindren Radha Krishnan 1400 MAS 3 24 5.50
54 71 Nor Amirul Mustaqim Zaharudin 1301 MAS MEN 3 23½ 7.50
55 34 Mohammad Nashrullah Moklis 1400 MAS IPT 3 22½ 6.50
56 46 Muhammad Idris Mohamed Ibrahim 1400 MAS IPT-PDUK 3 22½ 5.00
57 79 Muhammad Fawwaz Aqil Ahmad Fairuz 1300 MAS MEN 3 22 6.00
58 54 Nurul Asry Mokhtar 1400 MAS IPT 3 21½ 5.00
59 21 Ahmad Azfar Azmi 1400 MAS IPT 3 20 6.00
60 81 Muhammad Najwan Azman Hisham 1212 MAS RDH 3 19 8.00
61 36 Mohd Hadi Ismail 1400 MAS KKJ-STAF-PDUK-PKPJ 3 19 6.50
62 61 Wafiy Sotimin 1400 MAS IPT-PDUK 3 16½ 6.00
63 42 Muhamad Azhari Ismail 1400 MAS KKJ 3 15½ 3.50
64 77 Michelle Lee Mei Hsien 1300 MAS W-MEN 24 7.25
65 20 Ahmad Arif Abdul Rahim 1400 MAS IPT 24 6.25
66 66 Moritz Ivo Will 1388 GER IPT 22 4.50
67 57 Saresh Mahendaren 1400 MAS IPT 19½ 3.25
68 49 Muhammad Syahmee Azree 1400 MAS PDUK 17½ 2.50
69 63 Zahaidy Awang Kechik 1400 MAS KKJ 2 24 5.00
70 78 Muhammad Adib Mohamed Shafit 1300 MAS MEN 2 23 6.00
71 75 Lim Chzeng Sir 1300 MAS PDUK-MEN 2 22½ 3.50
72 72 Ahmad Nazmi Md Nizam 1300 MAS MEN 2 22 4.50
73 24 Darul Ridzuan Muhamad Halib 1400 MAS PDUK 2 20 4.00
74 43 Muhamad Zulfahmi Zakaria 1400 MAS IPT 2 20 2.75
75 53 Ngasiman Safuan 1400 MAS VET-KKJ 2 19½ 3.00
76 82 Danish Hakimi Zurayusmady 1200 MAS RDH 2 18 2.00
77 60 Tengku Azman Shah Tengku Azmi 1400 MAS PDUK 2 17½ 2.50
78 84 Nurfatin Adila Mahadzir 1200 MAS W-RDH 2 14½ 2.00
79 27 Han Fei Ting 1400 MAS W-IPT 1 22 3.00
80 23 Ahmad Riza Ahzaharudin 1400 MAS IPT 1 19½ 3.00
81 40 Mohd Zafri Abdul Manaf 1400 MAS KKJ 1 19½ 1.50
82 83 Muhammad Naqib Mahadzir 1200 MAS RDH 1 18 0.50
83 19 Abdul Ghalib Yunus 1400 MAS VET-KKJ 0 19 0.00
84 55 Rizal Ahmad Kamal 1400 MAS KKJ-PDUK 0 17½ 0.00

Berikut adalah keputusan penuh bagi kategori peringkat umur bawah 12 dan bawah 18 tahun yang telah diadakan pada 29 Jun 2013.

3rd MBPJ OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2013
BAWAH 18
Organizer(s) : Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya, MBPJ & Cerdik Catur Enterprise
Tournament Director : Nurul Shafini bt Ya’acob
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Ilmu, Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya
Rating-Ø : 1310
Date : 2013/06/29
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Gr Pts BH. SB
1 31 Subramanian Sivanesan 1300 MAS 23 20.75
2 22 Nithyalakshmi Sivanesan 1300 MAS W 5 27 21.50
3 7 Asadullah Qamar 1300 MAS 5 20½ 15.50
4 1 Puteri Rifqah Fahada Azhar 1561 MAS W 23½ 15.75
5 34 Zurayusazrul Ismail 1300 MAS 20 13.25
6 4 Nor Amirul Mustaqim Zaharudin 1301 MAS 4 22½ 12.50
7 9 Daren Leong Jia Herng 1300 MAS 4 20 12.50
8 5 Ahmad Nazmi Md Nizam 1300 MAS 4 18 10.00
9 25 Nor Rasyid Ariffin 1300 MAS 4 17 9.50
10 6 Amir Qayyim Mohd Saprin 1300 MAS 24 11.25
11 3 Muhammad Amirul Aiman Mohd Jais 1332 MAS 20½ 8.75
12 24 Nor Rahmat Ariffin 1300 MAS 19 8.25
13 16 Mohd Syahin Mohd Bizanunddin 1300 MAS 17 8.25
14 17 Muhammad Adib Mohamed Shafit 1300 MAS 16½ 7.25
15 2 Muhammad Imran Fauzan 1357 MAS 3 23½ 9.00
16 10 Dharrish Paramasvaran 1300 MAS 3 19½ 7.00
17 14 Isaac Wong Zhi Yi 1300 MAS 3 19 8.50
18 15 Lim Chzeng Sir 1300 MAS 3 17½ 5.50
19 30 Soon Wei Xen 1300 MAS 3 17 6.00
20 23 Nixon Teh Leik Eing 1300 MAS 3 16½ 8.00
21 18 Muhammad Fawwaz Aqil Ahmad Fairuz 1300 MAS 3 16½ 4.50
22 28 Ryker Neal Thomas 1300 MAS 3 16 5.00
23 29 Sharaneish Rajenthiren 1300 MAS 16 4.25
24 33 Thiagarajan Ramadass Naidu 1300 MAS 2 18½ 3.50
25 11 Haw Wai Kiat 1300 MAS 2 15 3.50
26 19 Muhammad Naim Helmi Asmawi 1300 MAS 2 15 2.00
27 32 Thenmolzhi Mahindran 1300 MAS W 2 14½ 3.00
28 21 Nik Mohammad Aqmal Nik Mohammad 1300 MAS 2 14 2.50
29 20 Muhd Hilmi Syafiq Mohd Noordin 1300 MAS 2 13½ 2.00
30 12 Ilmi Safina Rusli 1300 MAS W 2 11 2.00
31 13 Inferno Choi Ching Han 1300 MAS 15½ 2.25
32 27 Randall Ser 1300 MAS 1 14½ 1.50
33 8 Cassandra Loh Qiao Ying 1300 MAS W 1 12½ 0.50
34 26 Poovarasan Selvam 1300 MAS 0 18 0.00

 

3rd MBPJ OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2013
BAWAH 12 
Organizer(s) : Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya, MBPJ & Cerdik Catur Enterprise
Tournament Director : Nurul Shafini bt Ya’acob 
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Ilmu, Perpustakaan Komuniti Petaling Jaya 
Date : 2013/06/29
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED age Type Gr Pts BH. SB
1 15 Muhammad Faqih Aminuddin 1200 MAS 10 U12 U10 6 27 27.00
2 28 Praveen Mahindran 1200 MAS 11 U12 5 20½ 16.50
3 30 Raja Bazil Bot Raja Badli 1200 MAS 11 U12 5 19½ 14.00
4 8 Amir Muqqri Mohd Saprin 1200 MAS 9 U12 U10 23 15.50
5 18 Muhd Ihtifazhuddin Muhd Saifuddin 1200 MAS 11 U12 4 24½ 14.00
6 7 Amir Ghaazi Mohd Saprin 1200 MAS 12 U12 4 24 14.00
7 33 Wardah Humairah Dziyaul Ashraf 1200 MAS 11 U12 W 4 23 13.75
8 6 Amir Faiz Amirul 1200 MAS 6 U12 U8 4 22 13.00
9 2 Haibatul Hannan Rizal 1248 MAS 8 U12 W/U8 4 20½ 11.00
10 22 Nur Faiqah Aminuddin 1200 MAS 9 U12 W/U10 4 20 11.00
11 31 Raja Bazilah Bot Raja Badli 1200 MAS 9 U12 W/U10 4 19½ 11.50
12 21 Nur Damia Khairul Azam 1200 MAS 11 U12 W 4 18 9.50
13 16 Muhammad Ridhuan Hamim 1200 MAS 12 U12 4 17 10.25
14 1 Nur Syuhada Ahmad Suhami 1264 MAS 11 U12 W 18½ 8.50
15 36 Muhammad Irfan Khairul Azam 1168 MAS 10 U12 U10 3 21 8.50
16 17 Muhammad Zhafri Andzar Zaharudin 1200 MAS 11 U12 3 20 7.00
17 12 Fareiz Fazmeer Abd Razak 1200 MAS 10 U12 U10 3 19 6.00
18 3 Syafa’a Mawaddah Zamri 1216 MAS 9 U12 W/U10 3 18 7.00
19 32 Vidya Mahindran 1200 MAS 8 U12 W/U8 3 18 7.00
20 25 Nurul Ashikin Baharuddin 1200 MAS 11 U12 W 3 18 5.00
21 14 Mohamad Danish Mohd Faisal 1200 MAS 9 U12 U10 3 16 6.00
22 23 Nur Fatia Adila 1200 MAS 11 U12 W 3 16 5.50
23 35 Yusratul Umairah Yusfarizal 1200 MAS 9 U12 W/U10 3 15 5.00
24 11 Dayalan Suresh Kumar 1200 MAS 9 U12 U10 17 4.25
25 24 Nuranis Batrisyia 1200 MAS 11 U12 W 15 3.25
26 37 Adam Irfan Suhaimi 1152 MAS 9 U12 U10 14½ 3.25
27 38 Aqil Fahmi Rizal 1152 MAS 6 U12 U8 2 17½ 3.50
28 29 Preetysha Lyana 1200 MAS 9 U12 W/U10 2 15½ 3.00
29 10 Danish Hakimi Zurayusmady 1200 MAS 12 U12 2 15½ 2.50
30 26 Nurul Husna Hayati Noor Hisham 1200 MAS 10 U12 W/U10 2 14 1.50
31 4 Adny Adilla Rosli 1200 MAS 9 U12 W/U10 15 1.50
32 27 Nurul Syakinah 1200 MAS 11 U12 W 14½ 2.25
33 5 Alicia Low 1200 MAS 11 U12 W 1 14 0.50
34 20 Noor Irham Mardhiah Noor Azmi 1200 MAS 10 U12 W/U10 1 13 1.00
35 13 Ian Idris Mohamad Amir 1200 MAS 7 U12 U8 1 13 1.00
36 9 Bharathi Mahindran 1200 MAS 6 U12 W/U8 ½ 11½ 0.50
GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: , ,

Keputusan penuh REVOC Chess Genius Open Challenge 2013

IMG_0333

 

REVOC Chess Genius Open Challenge 2013
Organizer(s) : Sekretariat REVOC UKM dengan kerjasama Majlis Belia Malaysia
Tournament Director : Nor Azima Ismail
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Warna-warni Belia Malaysia, Festival Belia Putrajaya
Rating-Ø : 1405
Date : 2013/05/25
Final Ranking
Rank Name Rtg FED Pts BH. SB
1 Suhaimi Mustafa Albakri  UiTM 1400 MAS 6 22½ 22.50
2 Ahmad Fadzil Nayan IIUM 1400 MAS 5 26 20.00
3 Muhd Syakir Shazmeer Azhar Kolej MARA Banting 1552 MAS 5 23 18.00
4 Tun Seri Lanang Othman  UiTM 1400 MAS 5 22½ 17.50
5 Muhd Syazwan Zulkifli  UM 1400 MAS 5 20½ 15.50
6 Chek Kin Keuw UPM 1488 MAS 5 19 14.00
7 Wee Zhao Liang  UM 1400 MAS 4 24 14.00
8 Tan Yik Ping  UKM 1400 MAS 4 24 14.00
9 Aaron Ch’ng Duan Xian UPNM 1400 MAS 4 23 14.00
10 Mohd Amin Mohd Noor UKM 1415 MAS 4 23 12.00
11 Louis Malison Gimir  UPSI 1400 MAS 4 22 13.00
12 Mohammad Faisal Kamarul Zaman  UKM 1400 MAS 4 21 12.00
13 Shawn Edgar Miranda  UTAR 1400 MAS 4 20 12.00
14 Mohamad Asyraf Ibrahim  UPSI 1400 MAS 4 19½ 10.50
15 Umar Mukhtar Umar Shukri  MMU 1400 MAS 4 18 10.00
16 Mohammad Fadhlan Hilmi Nadzri  UNIKL 1400 MAS 4 17½ 9.50
17 Lum Zhun Hoong  UM 1416 MAS 4 17½ 9.50
18 Syawal Aqmar Shahrir Ariff UiTM 1408 MAS 4 16½ 10.50
19 Abdullah Khairi Kamarul Zaman  IIUM 1400 MAS 4 15 8.00
20 Hibatul Hakimi Mohd Kassim UiTM 1400 MAS 22 9.25
21 Mohd Irwan Shah  UPM 1400 MAS 17½ 8.25
22 Muhammad Sabar Aziz UiTM 1400 MAS 13½ 6.50
23 Muhammad Hafiz Zulhisham  MONASH 1400 MAS 3 22 9.00
24 Kaswadi Kamaruddin  UPSI 1400 MAS 3 22 7.00
25 Muhammad Alfirdaus Md Nazir  UiTM 1400 MAS 3 20½ 7.50
26 Mohammad Khairie Mazlan  UiTM 1400 MAS 3 20½ 7.50
27 Faeznor Razali IIUM 1400 MAS 3 19 9.00
28 Mohamed Izzaldin Mohamed Isa  IIUM 1400 MAS 3 19 7.00
29 Rabi’atul Adawiyyah Sarip  UNIKL F 1384 MAS 3 18 6.50
30 Ng Shyue Jer  SUNWAY 1400 MAS 3 18 6.50
31 Jayson Gosiun  UiTM 1400 MAS 3 18 6.00
32 Muhammad Fauzi Mohd Sharani UTeM 1400 MAS 3 18 6.00
33 Muhammad Rushaidi Kamarudin  KPM Kajang 1400 MAS 3 17½ 7.00
34 Muhammad Khairul Hafiz Hassan  UiTM 1400 MAS 3 17 7.00
35 Muhammad Izz Saifuddin  UiTM 1400 MAS 3 17 5.75
36 Muhammad Khairilhelmi Rosseli  UTM 1400 MAS 3 16½ 5.50
37 Diggley Ian M. Gapang  UPSI 1400 MAS 3 16 6.00
38 Teo Yin Cheng  UKM 1400 MAS 3 14½ 5.50
39 Wan Aizuddin Wan Razali  UPM 1400 MAS 20½ 6.25
40 Nor Atiqah Mohd Niza UNITEN F 1462 MAS 19½ 5.75
41 Lim Kim Siong  UM 1400 MAS 14 3.50
42 Muhammad Helmy Rasli  OUM 1400 MAS 2 20 4.00
43 Mohammad Saifullah Siman  UiTM 1400 MAS 2 16½ 5.25
44 Mulpi Jax  Kolej Insaniah 1400 MAS 2 16½ 3.50
45 Nur Farahin  UPSI F 1400 MAS 2 16 3.00
46 Mohd Fahimie Hassan  UPM 1400 MAS 2 16 3.00
47 Muhammad Ariff Ashraf Abdul Rahim UPNM 1400 MAS 2 15½ 4.00
48 Nur Elliza Ishak UPNM F 1368 MAS 2 15½ 2.50
49 Muhammad Syamin A. Rahman  KPM Kajang 1400 MAS 2 13½ 3.00
50 Nur Hafizaliyana  UPSI F 1400 MAS 2 13½ 1.50
51 Mohamad Noor Hakim Shahrom  USIM 1400 MAS 2 13 3.00
52 Ahmad Nazreen Muhd Apandi UPNM 1400 MAS 2 10½ 1.50
53 Mohammad Al-Mujahid Hamden  UNIKL 1400 MAS 1 18 1.00
54 Muhammad Asyraf Farouq Mohamad Saror UiTM 1400 MAS 1 17 1.00
55 Mohd Israk Mohd Ali UiTM 1400 MAS 1 15½ 0.50
56 Najwa  UPSI F 1400 MAS 1 14 1.00
57 Azlan Mastar UPNM 1400 MAS 1 12½ 1.00
58 Mohammad Hanafi Che Asan UiTM 1400 MAS 0 14½ 0.00
59 Mohd Fairuz Shah Ali Hussain  MMU 1400 MAS 0 13½ 0.00
60 Adi Khairi Abdul Latif  UTeM 1400 MAS 0 12½ 0.00

IMG_0331

 Gambar kenangan wakil catur dari UPNM.

IMG_0308

CM Fadli AKA StoneMaster menyampaikan hadiah kepada Juara Revoc Chess Genius Open Challenge 2013 : Suhaimi Mustafa Albakri

Untuk melihat gambar-gambar pemenang hadiah yang lain, sila klik di sini (REVOC CHESS GENIUS)

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: ,

Keputusan dan gambar-gambar menarik Pertandingan Catur Kilat Sempena Revolusi Merdeka Anak Muda Paya Jaras

20130428_161319[1] paya jaras

Gambar kenangan para pemenang hadiah di Pertandingan Catur Kilat Paya Jaras 28 April 2013

 

Pertandingan Catur Kilat
Sempena Revolusi Merdeka Anak Muda Paya Jaras
Organizer(s) : Penggerak Belia Tempatan MBSA dengan kerjasama Jawatankuasa Tetap Adat Resam Melayu, Belia dan Sukan Negeri Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Mohd Fadli Zakaria 
Town : Padang Awam Paya Jaras, Sg. Buloh
Rating-Ø : 1402
Date : 2013/04/28
Final Ranking
Rank Name Rtg FED Gr Pts BH. SB
1 Muhd Irfan Haqqim Azhar 1400 MAS M 13½ 138½ 121.75
2 Mohamad Tayah Wahab 1496 MAS 12½ 140 110.25
3 Mohd Diya Zulkanain 1400 MAS AS 12½ 136 108.75
4 Mohd Noor Azam Mohd Noor 1400 MAS M-AS 12 136 100.50
5 Puteri Munajjah Az-Zahraa Azhar-G 1400 MAS R 10 138½ 84.50
6 Syawal Aqmar Shahrir Ariff 1400 MAS I-AS 137½ 76.75
7 Muhammad  Faris Aminuddin 1400 MAS I-AS 9 133½ 70.00
8 Razali Hamzah 1416 MAS AS 136 65.25
9 Norazwan Kamaruzaman 1400 MAS 133½ 65.75
10 Muhd Faqih Aminuddin 1400 MAS R-AS 120½ 58.00
11 Mohd Fauzi Ahim 1400 MAS AS 119½ 58.25
12 Mohd Ikhbal Mohd Jowahar 1400 MAS AS 8 142½ 66.50
13 Elias Yussof 1400 MAS V 8 142½ 65.50
14 Muhammad Amirul Aiman Mohd Jais 1400 MAS M-AS 8 129½ 59.50
15 Syazrin Abd Rahman 1416 MAS 8 124½ 59.50
16 Khairul Azam Mastuki 1400 MAS 8 117 51.50
17 Ahmad Arif Abdul Rahim 1400 MAS I 8 105 52.00
18 Raja Bazil Bot Raja Badli 1400 MAS R-AS 123 52.25
19 Mohamad  Hafizee Mohamad Noordin 1432 MAS GOV 119½ 55.00
20 Muhammad Azim Mohd Ismail 1400 MAS M-AS 108½ 50.75
21 Khairul Faizal Mohd 1384 MAS GOV 107 48.25
22 Nur Faiqah Aminuddin-G 1400 MAS R-AS 107 42.25
23 Shahrizal Shamsuddin 1400 MAS GOV 105 45.50
24 Ngasiman Hj Sapuan 1400 MAS V 104½ 47.00
25 Mohd Razil Mohd Zaini 1400 MAS AS 104½ 43.50
26 Muhd Abd Razak Sarip 1400 MAS 7 125 51.00
27 Nor Amirul Mustaqim Zaharudin 1400 MAS M-AS 7 113 44.50
28 Zainoor Ikmal Maisarah Mohd Noor-G 1400 MAS R-AS 7 111 44.75
29 Mohd Zaaba Baharudin 1400 MAS 7 103 35.00
30 Haikal Ngah 1400 MAS I 7 102½ 38.00
31 Muhammad Adib Mohamed Shafit 1336 MAS M-AS 7 94 32.00
32 Yusratul Umairah Yusfarizal-G 1400 MAS R-AS 7 84½ 27.00
33 Zainoor Ikmal Munirah Mohd Noor-G 1400 MAS R-AS 94½ 31.75
34 Mohamad Kasmi Mahmoh 1400 MAS 6 97 32.00
35 Yusfarizal Yusoff 1400 MAS 6 87½ 23.50
36 Muhd Fawwaz Aqil Ahmad Fairuz 1400 MAS M 6 86 25.50
37 Nur Zailin Zaiful Nizam-G 1400 MAS M-AS 5 87 15.50
38 Muhammad Shahzuan Rami 1400 MAS M-AS 5 83½ 17.00
39 Mohd Shafiq Ngasiman 1400 MAS 117 30.25
40 Nur Afni Zaiful Nizam-G 1400 MAS R-AS 3 83 6.50
41 Syahman Waqi  Muhamad Yazri 1400 MAS R 2 77 4.00
42 Nur Afrin Najat Mohd Fazli-G 1400 MAS R 1 70 1.50

Annotation:

I = Pelajar IPT
V = Veteran
M = Murid Sekolah Menengah
R = Murid Sekolah Rendah
GOV = Kakitangan Kerajaan
AS = Anak Jati Selangor

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: , , ,

Keputusan penuh Pertandingan Catur Terbuka Tun Syed Zahiruddin 2013

SAM_6910

Pertandingan Catur Terbuka Piala Tun Syed Zahiruddin telah berlangsung dengan meriahnya pada 20 April 2013 dengan disertai oleh sejumlah 140 peserta dari pelbagai peringkat umur. Untuk tahun ini, CM Fadli telah dilantik sebagai Ketua Arbitor dan format pertandingan juga turut diubah kepada 3 kategori iaitu Kategori Terbuka, Bawah Umur 16 dan Bawah Umur 12 tahun. Untuk kategori terbuka, para peserta boleh mewujudkan pasukan yang dianggotai oleh 4 orang setiap kumpulan untuk merebut hadiah khas yang ditawarkan.

Pertandingan Catur Terbuka Piala Tun Syed Zahiruddin 2013 (OPEN)

KATEGORI TERBUKA (INDIVIDU)

Organizer(s) : Jawatankuasa Perkembangan (JKP) Akademik dan Intelektual KK9
Tournament Director : Farah Nur Abdul Patah
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Sri Tanjung,Kolej Kediaman Tun Syed Zahiruddin (KK9),UM
Rating-Ø : 1447
Date : 2013/04/20
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. SB POSITION PRIZE
1 92 Robert Legaspi 0 PHI 24½ 21.75 CHAMPION RM200
2 6 Cheah Cheok Fung 1851 MAS 23 20.25 2ND RM160
3 2 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 1941 MAS 22½ 20.25 3RD RM120
4 93 Robert Suelo 0 PHI 5 24 19.75 4TH RM100
5 11 Rizal Ahmad Kamal 1791 MAS 5 22 16.50 5TH RM80
6 14 Mohd Irman Ibrahim 1738 MAS 5 21½ 17.00 6TH RM50
7 21 Tun Seri Lanang Othman 1688 MAS 5 20 17.00 7TH RM50
8 1 Hermanu Latif Darinowijono 2095 MAS 23½ 16.50 8TH RM50
9 9 Chan Sheng Yip 1815 MAS 22½ 14.25 9TH RM50
10 12 Palma Michael Angelo 1790 PHI 21 15.00 10TH RM50
11 4 Zaidan Zulkipli 1897 MAS 20 13.25
12 22 Jonathan Panir Selvam 1678 MAS 19½ 13.25
13 10 Foo Chee Kin 1797 MAS 18½ 12.75
14 3 Nur Najiha Azman Hisham-G 1904 MAS 4 25½ 15.00 BEST LADY RM40
15 41 Iskandar Danial Adam Adonis 1499 MAS 4 24 13.50
16 5 Muhd Nabil Azman Hisham 1855 MAS 4 23½ 14.50
17 7 Chek Kin Keuw 1833 MAS 4 23½ 14.25
18 24 Ahmad Farhan Fadzin 1665 MAS 4 22 12.00
19 17 Ruzenan Abu Bakar 1720 MAS 4 22 11.50
20 23 Wong Kiiug Lik 1675 MAS 4 21½ 12.00
21 8 Ong Thian Loon 1818 MAS 4 21½ 11.50
22 30 Dinesh Siddharthan Manoharan 1608 MAS 4 20 12.00
23 28 Mohd Razief Hakiem Zaini 1613 MAS 4 20 11.00
24 26 Teh Wee Zhun 1653 MAS 4 19 10.50
25 34 Wong Yoke Siong 1566 MAS 4 18½ 9.50
26 18 Azman Hisham Che Doi 1706 MAS 4 18 10.00
27 16 Muhd Irfan Haqqim Azhar 1726 MAS 4 17 8.00
28 15 Lum Zhun Hoong 1730 MAS 25 12.75
29 19 Lim Kim Siong 1705 MAS 22½ 11.75
30 80 Mohd Mawi Hashim 0 MAS 21 10.25
31 13 Nur Nabila Azman Hisham-G 1786 MAS 21 9.25
32 20 Yat Guo Jie 1693 MAS 20½ 9.50
33 94 Samsul Ariffin A. Karim 0 MAS 17½ 8.75
34 68 Cheong Kok Hoo 0 MAS 17½ 8.25
35 47 M. Farhan Hatta Husain 1449 MAS 17 7.50
36 52 Awang Khairul Mohd Salleh 1423 MAS 16 7.50
37 76 Md Monir Hossain 0 MAS 3 22½ 10.00
38 71 Irman Yadi Ismail 0 MAS 3 22 9.00
39 32 Khairunnisa Izzati Othman-G 1574 MAS 3 20 7.00
40 63 Yuvaraj Muthualagu 1174 MAS 3 19 6.00
41 50 Muhd Hasdiki Misjan 1444 MAS 3 18½ 7.00
42 42 Jocelyn Teo Si Xian-G 1496 MAS 3 18 7.00
43 79 Mohd Fazli Zainal 0 MAS 3 18 7.00
44 46 Praghashkumar Thanasegeren 1450 MAS 3 18 6.00
45 38 Faizal Mat Arifin 1524 MAS 3 18 5.00
46 25 Nor Khairy Kamarudin 1657 MAS 3 17½ 7.50
47 33 Zulhilmi Mohd Ismail 1567 MAS 3 17½ 7.00
48 70 Hayummi Ahmad Shaipudin 0 MAS 3 17½ 6.50
49 44 Mohd Fauzi Asmawi 1488 MAS 3 17½ 6.50
50 51 Prem Kumar Tharation 1444 MAS 3 17½ 6.00
51 53 Muhd Shafiq Abdul Rahman 1383 MAS 3 17½ 5.00
52 91 Raguvararaj Muthualagu 0 MAS 3 17 6.75
53 48 Muhd Ridzuan Abdul Rahman 1446 MAS 3 16½ 6.50
54 55 Muhd Ariff Ashraf Abdul Rahim 1373 MAS 3 16 5.50
55 64 Syazwan Fikri Badrol Hisham 1166 MAS 3 14½ 5.50
56 54 Mohd Afiq Afnan Mohd Khalid 1375 MAS 3 13½ 5.50
57 29 Muhd Zulhairi Muhd Nadzri 1609 MAS 19½ 6.25
58 57 Muhd Izwan Rosli 1367 MAS 17½ 5.75
59 45 Rohizan Mohd Ali 1485 MAS 16½ 5.50
60 49 Mohd Hariz Muharam 1445 MAS 16½ 4.75
61 59 Mohd Dzul Hafizin Mohd Noor 1352 MAS 16 3.25
62 31 Mohd Rashid Ismail 1579 MAS 15½ 5.00
63 56 Amanina Husna Ahmad Ridzuan-G 1367 MAS 13½ 3.25
64 61 Lee Jia Yi 1301 MAS 2 19½ 5.00
65 69 Gayus Tambunan 0 MAS 2 19 5.50
66 39 Azizul Azlan Zainuddin 1517 MAS 2 19 4.00
67 35 Masrul Ramsit 1555 MAS 2 18½ 4.00
68 75 Lee Yeu Farn 0 MAS 2 18 5.00
69 37 Mohd Syazwan Mohd Zin 1526 MAS 2 17½ 4.00
70 36 Kevin Seow Liang Wei 1538 MAS 2 17½ 3.50
71 62 Lee Jia Sen 1246 MAS 2 17½ 3.50
72 43 Siti Hamizah Abdul Hapis-G 1493 MAS 2 17 3.00
73 77 Mohamad Kasmi Mahmoh 0 MAS 2 16½ 4.00
74 72 Izzaudin Syah Mahrome 0 MAS 2 15½ 3.50
75 67 Azlin Suzana Salim 0 MAS 2 15½ 3.00
76 27 Ting Shih Chieh @ Alfred 1622 MAS 2 15 3.00
77 58 Muhd Zafran Mohd Zaki 1361 MAS 2 14½ 2.50
78 40 Tan Yee Fan-G 1503 MAS 2 13½ 2.00
79 74 Lee Jia Meng 0 MAS 2 13½ 2.00
80 86 Muhammad Shukran Mohd Suraji 0 MAS 2 13 1.50
81 98 Zulfahmi Dzulkefli 0 MAS 2 11 2.00
82 73 Jayson Gosiun 0 MAS 18 4.25
83 83 Muhamad Al-Mashyur Ishak 0 MAS 1 15½ 2.00
84 60 Muhd Asyraf Farouq Mohd Saror 1334 MAS 1 15½ 1.50
85 90 Parthiban Kolandan 0 MAS 1 15 0.50
86 66 Atiqah Mohamad Jainal-G 0 MAS 1 14 1.00
87 97 Syakilla Jaafar-G 0 MAS 1 13 1.00
88 88 Nur Ahmad Syafiq Abdul Razak 0 MAS 1 13 0.50
89 84 Muhamad Zuhaili Saiman 0 MAS 1 12½ 1.00
90 65 Hendry Lim Wei Win 728 MAS 1 11 0.50
91 78 Mohamad Nawawi Razali@Maarof 0 MAS 0 18 0.00
81 Mohd Nasrul Asraf Kon@Sapawi 0 MAS 0 18 0.00
82 Mohd Za’aba Baharudin 0 MAS 0 18 0.00
96 Siti Nurul Azwanee Kon@Sapawi 0 MAS 0 18 0.00
95 87 Noor Diyana Azmeera Mohmad Khair-G 0 MAS 0 13 0.00
96 85 Muhammad Mokhlis Othman 0 MAS 0 11 0.00
95 Sharifah Nur Aina Syed Omar-G 0 MAS 0 11 0.00
98 89 Nurul Atiqah Mohamed Fami-G 0 MAS 0 10 0.00

 

Pertandingan Catur Terbuka Piala Tun Syed Zahiruddin 2013 (OPEN)

KATEGORI TERBUKA (MARKAH KUMPULAN)

Final Ranking
1

Puteri Delisya

18½  83 58.00 CHAMPION RM500
1 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 22½ 20.25
2 Hermanu Latif Darinowijono 23½ 16.50
3 Zaidan Zulkipli 20 13.25
4 Muhd Irfan Haqqim Azhar 4 17 8.00
2

KL Chess Kids

18  87½ 62.50 2ND RM300
1 Robert Legaspi 24½ 21.75
2 Robert Suelo 5 24 19.75
3 Palma Michael Angelo 21 15.00
4 Praghashkumar Thanasegeren 3 18 6.00
3

Candy Crushes Saga

17½  88 57.25 3RD RM200
1 Cheah Cheok Fung 23 20.25
2 Foo Chee Kin 18½ 12.75
3 Ong Thian Loon 4 21½ 11.50
4 Lum Zhun Hoong 25 12.75
4

Octopus

16½  83 51.75
1 Mohd Irman Ibrahim 5 21½ 17.00
2 Tun Seri Lanang Othman 5 20 17.00
3 Ruzenan Abu Bakar 4 22 11.50
4 Muhd Zulhairi Muhd Nadzri 19½ 6.25
5

AZMAN Family

15½  88 48.75
1 Nur Najiha Azman Hisham-G 4 25½ 15.00
2 Muhd Nabil Azman Hisham 4 23½ 14.50
3 Azman Hisham Che Doi 4 18 10.00
4 Nur Nabila Azman Hisham-G 21 9.25
6

Swordfish

15  77 39.00
1 Ahmad Farhan Fadzin 4 22 12.00
2 Mohd Razief Hakiem Zaini 4 20 11.00
3 Wong Yoke Siong 4 18½ 9.50
4 Muhd Ridzuan Abdul Rahman 3 16½ 6.50
7

Black Horse

14½  80 42.00
1 Chan Sheng Yip 22½ 14.25
2 Chek Kin Keuw 4 23½ 14.25
3 Teh Wee Zhun 4 19 10.50
4 Ting Shih Chieh @ Alfred 2 15 3.00
8

Team DOCTOR

13½  80 35.75
1 Wong Kiiug Lik 4 21½ 12.00
2 Lim Kim Siong 22½ 11.75
3 Jocelyn Teo Si Xian-G 3 18 7.00
4 Faizal Mat Arifin 3 18 5.00
9

Spearfish

13  67½ 28.75
1 Samsul Ariffin A. Karim 17½ 8.75
2 M. Farhan Hatta Husain 17 7.50
3 Muhd Hasdiki Misjan 3 18½ 7.00
4 Syazwan Fikri Badrol Hisham 3 14½ 5.50
10

SPAWN 2013

11½  74½ 28.25
1 Mohd Mawi Hashim 21 10.25
2 Yat Guo Jie 20½ 9.50
3 Mohd Rashid Ismail 15½ 5.00
4 Kevin Seow Liang Wei 2 17½ 3.50
11

Stingray

11½  69½ 26.00
1 Awang Khairul Mohd Salleh 16 7.50
2 Nor Khairy Kamarudin 3 17½ 7.50
3 Zulhilmi Mohd Ismail 3 17½ 7.00
4 Masrul Ramsit 2 18½ 4.00
12

EAGLE

10½  73½ 27.75
1 Jonathan Panir Selvam 19½ 13.25
2 Md Monir Hossain 3 22½ 10.00
3 Mohamad Kasmi Mahmoh 2 16½ 4.00
4 Parthiban Kolandan 1 15 0.50
13

MUICC B

10½  68½ 22.75
1 Iskandar Danial Adam Adonis 4 24 13.50
2 Mohd Dzul Hafizin Mohd Noor 16 3.25
3 Mohd Syazwan Mohd Zin 2 17½ 4.00
4 Zulfahmi Dzulkefli 2 11 2.00
14

KL Gangster

10  74½ 23.50
1 Irman Yadi Ismail 3 22 9.00
2 Mohd Fazli Zainal 3 18 7.00
3 Azizul Azlan Zainuddin 2 19 4.00
4 Izzaudin Syah Mahrome 2 15½ 3.50
15

Suka-Suka

 64 15.25
1 Khairunnisa Izzati Othman-G 3 20 7.00
2 Amanina Husna Ahmad Ridzuan-G 13½ 3.25
3 Siti Hamizah Abdul Hapis-G 2 17 3.00
4 Tan Yee Fan-G 2 13½ 2.00
16

MUICC A

7  65½ 14.00
1 Muhd Izwan Rosli 17½ 5.75
2 Muhd Zafran Mohd Zaki 2 14½ 2.50
3 Jayson Gosiun 18 4.25
4 Muhd Asyraf Farouq Mohd Saror 1 15½ 1.50
17

Awesome

1  48 1.00
1 Atiqah Mohamad Jainal-G 1 14 1.00
2 Noor Diyana Azmeera Mohmad Khair-G 0 13 0.00
3 Sharifah Nur Aina Syed Omar-G 0 11 0.00
4 Nurul Atiqah Mohamed Fami-G 0 10 0.00

 

Pertandingan Catur Terbuka Piala Tun Syed Zahiruddin 2013 (U16)

KATEGORI U16

Organizer(s) : Jawatankuasa Perkembangan (JKP) Akademik dan Intelektual KK9
Tournament Director : Farah Nur Abdul Patah
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Sri Tanjung,Kolej Kediaman Tun Syed Zahiruddin (KK9),UM
Rating-Ø : 1309
Date : 2013/04/20
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. SB POSITION PRIZE
1 1 Puteri Rifqah Fahada Azhar-G 1740 MAS 18½ 16.25 CHAMPION RM80
2 6 Muhd Izzat Azri Hassan 1258 MAS 5 22½ 17.00 2ND RM60
3 3 Nurul Aina Akmar Rohizan-G 1511 MAS 23 15.25 3RD RM50
4 2 Muhd Azim Mohd Ismail 1578 MAS 4 18 8.50 4TH RM40
5 14 Phoo Swee Loong 0 MAS 15½ 8.25 5TH RM40
6 7 Tharvhind Surendran 1254 MAS 3 23½ 9.50
7 4 Nor Amirul Mustaqim Zaharudin 1429 MAS 3 22 9.00
8 5 Muhammad Amirul Aiman Mohd Jais 1381 MAS 3 21½ 8.00
9 13 Muhammad Iqbal Hakim Abdul Razak 0 MAS 3 20½ 8.50
10 11 Muhammad Adib Abdul Rahman 0 MAS 3 13 3.50
11 12 Muhammad Aiman Hakim Hassan 0 MAS 3 12½ 3.50
12 10 Mohd Syazwan Mohd Zin 0 MAS 16½ 4.25
13 15 Prince Spencer Yong Zhen 0 MAS 14 1.75
14 8 Cheran Muthusamy 0 MAS 15½ 1.25
15 16 Sumugan Ballan 0 MAS 1 15 0.00
16 9 Lim Jia Ye 0 MAS 0 16½ 0.00

 

Pertandingan Catur Terbuka Piala Tun Syed Zahiruddin 2013 (U12)

KATEGORI U12

Organizer(s) : Jawatankuasa Perkembangan (JKP) Akademik dan Intelektual KK9
Tournament Director : Farah Nur Abdul Patah
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Sri Tanjung,Kolej Kediaman Tun Syed Zahiruddin (KK9),UM
Rating-Ø : 1205
Date : 2013/04/20
Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH. SB POSITION PRIZE
1 1 Puteri Munajjah Az-Zahraa Azhar 1694 MAS 6 22½ 22.50 CHAMPION RM70
2 3 Amira Farhana Amirul-G 1413 MAS 5 19½ 16.00 2ND RM50
3 7 Sivesh Surendran 1243 MAS 21½ 15.75 3RD RM40
4 2 Amir Faiz Amirul 1433 MAS 4 22½ 12.00 4TH RM30
5 4 Haibatul Hannan Rizal-G 1407 MAS 4 22½ 11.50 5TH RM30
6 8 Putera Danial Zikry Rahim 1223 MAS 4 22 12.00
7 12 Iskandar Hakimi Zulkippli 1152 MAS 4 22 11.00
8 23 Kishaannth Bala Chandran 0 MAS 4 19½ 12.00
9 5 Maahendar Sivapragash 1366 MAS 4 18½ 10.50
10 22 Jerome Bun Zi Cheng 0 MAS 4 17 10.00
11 6 Akmal Zunurain Rizal 1343 MAS 24½ 12.25
12 14 Tashaannth Balachandran 1116 MAS 3 20½ 7.00
13 18 Kabelan Kalipan 1057 MAS 3 19 7.00
14 13 Yusratul Umairah Yusfarizal-G 1139 MAS 3 18½ 7.00 BEST GIRL RM25
15 9 Irfan Hakimi Mohd Irman 1222 MAS 3 18 7.00
16 15 Nur Irdina Humaira Mohd Irman-G 1106 MAS 3 17 3.00
17 10 Makhzumi Masli 1176 MAS 3 16 3.00
18 21 Jayshre Muthusamy 0 MAS 3 13½ 5.00
19 27 Syahman Waqi Mohd Yazri 0 MAS 2 17 4.00
20 19 Megat Imran Megat Mohd Khushairi 867 MAS 2 17 3.00
21 17 Nur Afrin Najat Mohd Fazli-G 1070 MAS 2 17 1.00
22 11 Aqil Fahmi Rizal 1175 MAS 2 16 4.00
23 20 Megat Zaid Megat Mohd Khushairi 861 MAS 2 14½ 3.00
24 16 Iman Hazziq Farish Mohd Ismail 1089 MAS 2 13 1.00
25 25 Muniyashre Muthusamy 0 MAS 2 12 2.00
26 28 Thivya Sri Chanter 0 MAS 1 16 3.00
27 26 Priyanka-G 0 MAS 1 14 0.00
28 24 Kribasre Muthusamy 0 MAS 0 13 0.00

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...

Tags: ,

Keputusan penuh Pertandingan Catur Fiesta Selangorku 2013

syakir fiesta selangorku

Sungguh berbaloi…!!! Muhd Syakir Shazmeer Azhar berjaya membawa pulang hadiah wang tunai RM 700 serta piala dan medal setelah menjadi Juara Pertandingan Catur Fiesta Sukan Untuk Semua Selangorku yang berlangsung dari pukul 9 malam 13 April sehingga tamat kira-kira pukul 2 pagi 14 April 2013. Terima kasih dan tahniah kepada semua peserta dan para penyokong yang telah turun ke Tanjung Karang beradu minda & bersengkang mata untuk memeriahkan acara ini. Berikut adalah keputusan penuhnya.

Pertandingan Catur Fiesta Sukan Selangorku 2013
Organizer(s) : Jawatankuasa Tetap Adat Resam Melayu, Belia dan Sukan Selangor
Tournament Director : Muriza Hazrul
Chiefarbiter : Candidate Master Mohd Fadli Zakaria
Town : Dewan Dato’ Hormat, Tanjung Karang
Rating-Ø : 1376
Date : 2013/04/13
Final Ranking
Rank Name Rtg FED Gr Pts BH. SB Fide
1 Muhd Syakir Shazmeer Azhar 1400 MAS I 28½ 25.50 27½
2 Mohd Hussein Mohd Jamil 1400 MAS 6 33½ 27.00 26
3 Muhd Nabil Azman Hisham 1400 MAS 6 32 26.00 25
4 Muhd Irfan Haqqim Azhar 1300 MAS M-S 6 31½ 26.25 24
5 Wong Kiiug Lik 1400 MAS I 29 21.75 21
6 Muhd Aizuddin Che Hassan 1400 MAS K 5 33½ 22.25 22
7 Taulani Tukiran 1400 MAS V-K 5 32½ 21.00 20
8 Ong Thian Loon 1400 MAS 5 29 20.50 18½
9 Puteri Rifqah Fahada Azhar-G 1300 MAS M 5 28 17.00 21
10 Kamaluddin Yusof 1400 MAS 5 27 17.00 17
11 Abdul Shukor A Rajah 1400 MAS 5 27 15.50 19
12 Puteri Munajjah Az-Zahraa-G 1200 MAS R-S 5 26½ 15.00 22
13 Mohd Diya Zulkanain 1400 MAS 5 26 14.50 20
14 Kamalarifin Wahiduddin 1400 MAS K 29 15.00 18½
15 Azman Hisham Che Doi 1400 MAS V 28 17.25 19
16 Norhaida Hussin-G 1444 MAS I 22½ 12.25 17
17 Rusdi Sidi 1400 MAS 4 32½ 16.00 20
18 Nur Nabila Azman Hisham-G 1400 MAS M 4 31½ 15.50 19
19 Foo Chee Kin 1400 MAS 4 29 13.50 18½
20 Tun Seri Lanang Othman 1400 MAS 4 29 13.50 18
21 Wan Mohd Zulikhsan Wan Mohd Zaidan 1400 MAS 4 28½ 12.50 20
22 Mohd Ikhbal Mohd Jowahar 1400 MAS S 4 28 12.50 16
23 Chek Kin Keuw UPM 1400 MAS I-S 4 27½ 13.50 17
24 Mohd Razil Mohd Zaini 1400 MAS S 4 26 12.50 18
25 Abdul Salam Maamur 1400 MAS S 4 26 11.50 16
26 Mohd Amin Mohd Noor UKM 1400 MAS I 4 26 10.50 15
27 Lum Zhun Hoong UM 1400 MAS I 4 25½ 12.50 17
28 Sahir Sarifdin 1400 MAS 4 25 11.00 14
29 Cheah Eason 1300 MAS M-S 4 25 10.00 13
30 Nor Atiqah Mohd Niza-G 1464 MAS I 4 24½ 10.50 14
31 Mohamad Hafizee Mohamad Noordin 1400 MAS K 4 23 11.50 14
32 Syawal Aqmar Shahrir Ariff UiTM 1400 MAS I-S 4 23 10.50 13
33 Faizul Haidi Mat Nayan 1400 MAS S 4 22½ 10.50 10
34 Mohammad Yussaini Mohamad Yusri 1400 MAS K 4 21½ 11.00 13
35 Muhamad Izwan Rosli UiTM 1367 MAS I 3 27 9.50 15
36 Mohd Tayah Wahab 1400 MAS 3 26½ 8.50 15
37 Mohd Syazwan Mohd Zin UiTM 1400 MAS I 3 25½ 8.00 13
38 Wan Noorasmara Mohd Noor 1400 MAS 3 25 7.00 10
39 Sulaiman Hashim 1400 MAS V-S 3 24½ 8.50 12
40 Azhar Mohd Said 1400 MAS V 3 22½ 7.50 13½
41 Faizal Mat Arifin 1400 MAS K 3 22½ 7.00 15½
42 Saleh Abdul Latif 1400 MAS V-S 3 22½ 5.50 10
43 Muhammad Azim Amer  UiTM 1400 MAS I 3 21½ 6.00 6
44 Mohd Fauzi Ahim 1400 MAS S 3 21½ 4.50 13
45 Mohd Redzwan Abdul Rahman  UNISEL 1400 MAS I-S 3 21½ 4.00 14
46 Mohd Shiful Mat Daud 1400 MAS S 3 21½ 3.00 14
47 Fahim Al-Faqeh Saleh 1200 MAS R-S 3 20½ 5.50 10
48 Mohd Jowahar Jaafar 1400 MAS V-S 3 18½ 4.50 14
49 Muhammad Luqmanul Hakim Mohd Hisham 1300 MAS M 3 17½ 5.50 6
50 Mohd Nur Hakim Mohd Shahirin  UNIKL MIAT 1400 MAS I 3 15½ 5.00 8
51 Razali Hamzah 1400 MAS 22½ 4.50 10½
52 Muhammad Irfan Mohd Jowahar  IKM 1400 MAS I-S 22 3.75 6
53 Abd Rahim Rais 1400 MAS S 19½ 2.50 5
54 Norazwan Kamaruzaman 1400 MAS 2 25 5.50 10
55 Muriza Hazrul Abd Muhi 1400 MAS 2 23 2.50 11
56 Sayuti Marni@Muhd Yusof 1400 MAS K 2 22½ 5.50 9
57 Muhammad Asyraf Farouq Mohamad Saror  UiTM 1400 MAS I 2 21 2.00 11
58 Ahmad Amirul Sulaiman 1300 MAS M 2 19½ 3.00 9
59 Muhammad Aminur Rashid Mohd Hisham 1300 MAS M 2 19½ 2.00 9
60 Muhd Najwan Azman Hisham 1247 MAS R-S 2 18½ 2.00 8
61 Faizul Yatim 1400 MAS 23½ 4.00
62 Noorzah Arshad 1400 MAS K-S 20½ 4.75 10
63 Mohd Hanizam Md Jamel 1400 MAS 1 21½ 3.00 6
64 Muhammad Aiman Faris Sayuti 1300 MAS M-S 1 21 1.50 4
65 Muhammad Azamuddin Zainal 1300 MAS 1 17 3.00 5
66 Muhammad  Haziq Zharfan Sahir 1200 MAS R-S 1 17 0.50 6
67 Muhammad Nur Ramadhan Abdul Razak 1300 MAS 1 16½ 0.50 5

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Blog Widget by LinkWithin

Tags: , ,


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/content/s/t/o/stonemaster2/html/wp-content/plugins/cute-profiles/processors/cute_1.php on line 25
Marquee Powered By Know How Media.